ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Zajęcia z native speakerem – czy warto wysłać na nie dziecko?

Czy warto posłać dziecko na zajęcia z native speakerem?

Każdy kto wybiera się na zajęcia językowe, chciałby jak najszybciej zobaczyć pierwsze efekty nauki. Dlatego też tak ważne jest, by dobrać dla siebie odpowiedni kurs. Jednym z pomysłów mogą być zajęcia z native speakerem.

Co trzeba wiedzieć o native speakerze?

Native speaker to osoba, która uczy innych swojego języka ojczystego. Oczywiście nie może być to ktoś zupełnie przypadkowy. Musi być to przygotowany nauczyciel, który mówi poprawnie, jest przeszkolony do prowadzenia zajęć i oczywiście posiada odpowiednie zaświadczenia. Każda szkoła językowa może mieć nieco inne wymagania co do native speakera. Są one w znacznym stopniu uzależnione od sposobu prowadzenia zajęć (na przykład, czy będzie to kurs indywidualny, czy raczej prowadzony w nieco większych grupach).

Różne formy

Jak już wspomnieliśmy, nauka z native speakerem  może przybierać różne formy. W szkole językowej zazwyczaj jest to po prostu kurs dla pewnej grupy osób, ale istnieje możliwość umówienia się także na zajęcia indywidualne lub tak zwane language exchange. Ostatnia z wymienionych form polega na wzajemnej wymianie informacji. My uczymy kogoś polskiego, on zaś przekazuje nam wiedzę na temat swojego ojczystego języka.

Zalety tego rozwiązania

Bez wątpienia największą zaletą nauki z native speakerem jest możliwość doświadczenia tak zwanego „żywego języka”. Rozmowa z takim nauczycielem pozwoli nam przyswoić nie tylko nowe zwroty ale także prawidłowy akcent i wymowę. Zmieni także nasze myślenie. Zajęcia z native speakerami wymuszają na nas myślenie w obcym języku, musimy szybko reagować na pytania i oczywiście unikać odpowiedzi po polsku.

Niektórzy z pewnością stwierdzą, że tego typu zajęcia nie będą odpowiednie dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego. Dzieci chłoną nowe rzeczy niesamowicie szybko, warto więc zadbać aby od początku przekazywana im wiedza była jak najwyższej jakości. Zajęcia z „nejtiwami” to gwarantują.

Kolejny plus to niewątpliwe szybsze przełamanie bariery językowej. Używając języka częściej niż na normalnych zajęciach, dziecko przestanie bać się mówienia w obcym języku. Takie zajęcia pokażą mu, że nie ma w tym niczego strasznego i posiada na tyle duże umiejętności, by bez problemu się nim posługiwać.

Nauka z native speakerem z pewnością przygotowuje malucha do zajęć językowych w przyszłości. Bez problemu pokona on kolejne etapy przyswajania wiedzy i będzie mógł podejść do ważnych egzaminów bez stresu. Jeśli masz jeszcze wątpliwości, przeczytaj nasz inny wpis o tym, jakie inne zalety mają zajęcia z native speakerem.

Na co uważać?

Chociaż zajęcia z native speakerem mają mnóstwo zalet musimy uważać na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest doświadczenie lektora. Powinniśmy je sprawdzić przed rozpoczęciem lekcji. Mogą bowiem zdarzyć się przypadki, gdy z zajęć nie wyniesiemy zbyt wiele lub okaże się, ze nasz nauczyciel jest nieodpowiednio przygotowany do prowadzenia lekcji. Dla niektórych ogromną wadą jest także, to że native speaker często nie zna polskiego. Szczególnie początkujący uczniowie mogą mieć wiec bardzo duży problem z komunikacją, a co za tym idzie zajęcia staną się dla nich nieprzyjemne i stresujące.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line