ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Zalety nauki języka angielskiego z native speaker’em

język angielski z native speaker'em

Native speaker to bardzo pożądany nauczyciel języka angielskiego, zwłaszcza gdy z punktu widzenia polskiego ucznia, nie potrafi porozumiewać się w języku polskim. Jeśli taka osoba jest dobrze przygotowana do swojej pracy i posiada również talent dydaktyczny, nauka angielskiego stanowi pewną wartość dodaną. Poznaj najważniejsze zalety nauki języka angielskiego z native speaker’em.

 

Nie ma zmiłuj, czyli konwersacje wyłączne po angielsku

Wiele osób poznających język angielski przede wszystkim w angielskiej szkole zwraca uwagę, że dobrze radzi sobie z gramatyką, czytaniem ze zrozumieniem, jak również pisaniem. Czy Twoją piętą achillesową również jest swoboda konwersacji? Jeśli tak, native speaker to doskonały nauczyciel, jeśli pragniesz rozwiązać ten problem. Po pierwsze podczas zajęć prowadzonych przez osobę, dla której angielski jest językiem ojczystym, a polski abstrakcją, siłą rzeczy konwersacje odbywają się jedynie w narzeczu Szekspira. Nawet jeśli początki będą trudne, z czasem zaczniesz coraz częściej myśleć po angielsku, konstruować swobodne wypowiedzi i rozumieć coraz więcej, choćby z kontekstu.

 

Native speaker pomaga szlifować doskonały akcent

Jeśli Twoją ambicją jest wyjazd za granicę, na przykład do Wielkiej Brytanii i szybkie wtopienie się w tamtejszą społeczność, albo środowisko pracy, doskonały akcent może być bardzo pomocny. Nie jest regułą, że nie da się go wypracować z polskim nauczycielem lub po prostu obcując z anglojęzycznymi filmami i muzyką. Jednak native speaker pomoże Ci w osiągnięciu zamierzonego celu zdecydowanie szybciej, ponieważ swoją wymowę pod jego czujnym okiem doskonalić będziesz na żywo i machinalnie. Pamiętaj jednak, że zasady wymowy różnią się w poszczególnych krajach anglojęzycznych, a w przypadku Wielkiej Brytanii występują spore zróżnicowania regionalne.

 

Idiomy i związki frazeologiczne

Znajomość idiomów i związków frazeologicznych tak uwielbianych przez Brytyjczyków i Amerykanów potrafi być bardzo pomocna w trakcie zagranicznego wyjazdu. Problem polega na tym, że znajomość, a odruchowe ich stosowanie to dwie zupełnie inne kwestie. Native speaker jako nauczyciel to rozmówca, który ma je nie tylko w małym palcu, ale również we krwi, dlatego używa takich zwrotów adekwatnie do sytuacji, z naturalną częstotliwością, ale bez przesady. Im więcej rozmów z osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym przeprowadzisz, tym szybciej idiomy i związki frazeologiczne staną się naturalną częścią twoich myśli i ich werbalizacji.

 

Native speaker zna mowę potoczną

Na podobnej zasadzie native speaker, który wciąż posiada silne związki ze swoim krajem posługuje się mową potoczną, której trudno nauczyć się w szkole – może z wyjątkiem nastawionej na praktyczne umiejętności szkoły językowe. Brytyjczycy, Amerykanie, czy Irlandczycy dokładnie tak samo jak Polacy nie zawsze posługują się literacką wersją swojego języka. Formalne zwroty przydadzą Ci się na spotkaniu biznesowym, czy w sprawach urzędowych. Native speaker pomoże Ci zaś poznać język codzienny, którym nie posługiwał się Szekspir, ale używać go będą Twoi zagraniczni znajomi i ludzie spotkani na ulicy, w autobusie, czy sklepie.

 

Więcej niż język angielski

Jeśli celem, dla którego doskonalisz swój angielski, jest wyjazd zagraniczny, warto zapoznać się nie tylko z językiem kraju docelowego. Dziś wszyscy jesteśmy po części obywatelami świata, jednak inaczej wygląda codzienność w Krakowie, inaczej w Londynie, a jeszcze inaczej w Teksasie. Native speaker z chęcią przedstawi Ci kulturę swojego kraju i regonu, ale również udzieli praktycznych wskazówek, choćby związanych za anglosaskim systemem miar, czy obowiązującym na drodze prawem.

Skontaktuj się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj test on-line