ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

5 seriali, które pozwolą Ci przyswoić brytyjski akcent

5 seriali, które pozwolą Ci przyswoić brytyjski akcent

Filmy, gry i… seriale. To wszystko może pomóc nam w nauce języków obcych. Właśnie te ostatnie są najbardziej popularne. Zazwyczaj nie czekamy na nasz ulubiony serial tłumaczony przez lektora. Oglądamy go niemal w czasie premiery w oryginalnym języku lub jedynie z napisami. Dzięki temu szybko przyswajamy nowe zwroty i zapamiętujemy poprawną wymowę.

Wgląd w przyszłość…

Black Mirror” to serial pokazujący nam ciemne strony rozwoju cywilizacji. Oczywiście jest całkowicie przerysowany, jego głównym celem jest pokazanie nam tego, czego absolutnie powinniśmy unikać. Każdy odcinek porusza zupełnie inny problem. Są to miedzy innymi: wpływ nowych technologii na nasze życie, cyberatak terrorystyczny, a nawet całkowite podporządkowanie temu co widzimy w telewizji i Internecie. Trzeba przyznać, że serial ten daje do myślenia, a przy okazji pozwala na poznanie wielu ciekawych i przydatnych słówek.

Sprawdź również: korepetycje angielskiego w Warszawie

…powrót do przeszłości

Czyli „Downtown Abbey”. Ta produkcja opowiada z kolei o trudnym okresie w historii Anglii. Historia skupia się wokół mieszkańców dworku należącego do rodziny Grantham. Zarówno Lord Gratham jak i jego żona oraz córki starają się zrobić wszystko, by utrzymać rodziny majątek. Niestety na drodze stają im liczne przeszkody. Jedną z nich jest katastrofa Titanica. Ginie tam przyszły zięć Lorda, będący jednocześnie jego spadkobiercą. Tu z kolei mamy do czynienia z czystymi językowo dialogami, które pomogą w nauce poprawnej wymowy.

Idąc za tropem

Sherlock” to bardzo popularny angielski serial. Będzie odpowiadał nie tylko fanom zagadek kryminalnych, ale także wszystkim tym, którzy lubią ambitne produkcje. Główną rolę gra tu popularny Benedict Cumerbatch. Postać Sherloka, w jaką się wciela jest niesamowicie błyskotliwa. Charakteryzuje się analitycznym podejściem do rozwiązywanych spraw. To prawdziwa gratka także dla fanów oryginalnego brytyjskiego humoru.

Klasyczny dramat

„The Crown”, historia rodziny królewskiej, a w szczególności Królowej Elżbiety II. Podobnie jak w przypadku „Downtown Abbey” mamy tu styczność z piękną angielszczyzną (szczególną uwagę należy zwrócić na akcent!). Serial przybliża nam także stan ówczesnej Anglii. Każdy fan historii powinien obejrzeć wszystkie sezony tej produkcji. Dzięki niemu możemy próbować zrozumieć prawa rządzące tym krajem oraz niuanse wpływające na życie koronowanej głowy, a tym samym na sposób jej rządzenia.

Sprawdź również: kursy indywidualne z języka angielskiego – Warszawa

Pełny realizm

Większość seriali przyzwyczaiła nas do przerysowania rzeczywistości. Zupełnie inaczej jest w serialu „Line od Duty”. W rolach głównych wystąpili Vicky McClure, Martin Compston oraz Adrian Dubnar. Wcielili się oni w oficerów policji, którzy są już zmęczeni swoją pracą. Serial pokazuję jak od kuchni wygląda praca w służbach. Opisuje wszystkie zaniedbania i nadużycia. Właśnie ta prawda najbardziej uderza w widza.

Seriale są oczywiście tylko uzupełnieniem nauki. Czasami codzienne powtórki zwrotów możemy zastąpić właśnie małym seansem. Dzięki temu przyswajanie wiedzy nie stanie się monotonne, a my chętniej będziemy do niego wracać.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line