ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Przygotowania do wyjazdu do USA – jak nauczyć się akcentów?

Jak przygotować się do wyjazdu do USA i podłapać akcent?

Każdy kto uczy się języka angielskiego marzy nie tylko o płynnej wymowie, ale także umiejętności posługiwania się odpowiednim akcentem. Im wcześniej zaczniemy się go uczyć, tym większe szanse na to, że uda nam odnieść sukces.

Wiele rodzajów, jeden cel

Tak naprawdę możemy doliczyć się blisko 43 różnych akcentów w samych Stanach Zjednoczonych. To bardzo dużo i nie sposób nauczyć się ich wszystkich, jednak możemy przyswoić sobie kilka podstawowych zasad. Przykładowo, w amerykańskiej wymowie podkreślamy dźwięk „r” (zupełnie inaczej niż w brytyjskiej odmianie angielskiego). Z kolei „t” pomijany jest właśnie po stronie amerykańskiej. Dobrym przykładem takiego wyrazu jest „what”. Świetnie słychać to w większości amerykańskich filmów.

Różne sposoby na naukę

Ćwiczyć – to bez wątpienia zasada numer jeden. Już od początku nauki języka angielskiego powinniśmy zdecydować się na jakiś akcent i to na nim opierać dalsze lekcje. Do przyswajania wiedzy wykorzystujmy odpowiednio dostosowane podręczniki i słowniki. Wybierajmy także zajęcia, które szybciej doprowadzą nas do wymarzonego celu. W tym wypadku, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być native speaker. W Warszawie i każdym innym większym mieście w Polsce bez problemu znajdziemy taką osobę. Ogromnym plusem lekcji z native speakerem jest możliwość obcowania z „żywym językiem”.

Po pierwsze – słuchać

Osłuchanie się z językiem obcym także jest ważne. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Niektórzy decydują się na oglądanie zagranicznych produkcji filmowych. To świetny i bardzo przyjemny sposób na przyswojenie nowych słówek, poprawnej wymowy i wyłapanie niuansów dotyczących akcentu. Warto pamiętać o tym, by zawsze wybierać filmy, które faktycznie mogą przynieść nam jakąś korzyść. Jeśli nie możemy się na żaden zdecydować, zacznijmy oglądać programy informacyjne z Ameryki. Prezenterzy zazwyczaj mówią bardzo wyraźnie i poprawnie.

Po drugie – używać

Samo oglądanie filmów, czy poznanie zasad mówiących o amerykańskim akcencie to za mało. Należy używać go w praktyce. W dobie Internetu nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Wystarczy dołączyć do popularnych ostatnio grup na portalach społecznościowych, gdzie ludzie z całego świata wzajemnie uczą się języków obcych.

Po trzecie – podróżować

Jak na ironię, do podróży do USA może przygotować nas… sam wyjazd! To właśnie podczas pobytu w jakimś miejscu najszybciej przyswajamy nowe rzeczy. Podróż do Stanów Zjednoczonych to marzenie wielu osób, jednak niezwykle trudno cel ten zrealizować. Wiąże się on z wieloma formalnościami, otrzymaniem wizy, zakupieniem biletów lotniczych i oczywiście zakwaterowaniem już na miejscu. Jeśli uda nam się zorganizować taki wyjazd, możemy być pewni, że oprócz nowych umiejętności językowych wrócimy do kraju bogatsi o niesamowite doświadczenia i wiedzę na temat tamtejszej kultury.

Nauka amerykańskiego akcentu nie musi być trudna. Najlepiej jednak zacząć możliwie wcześnie i poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Bez regularnych ćwiczeń oraz wyznaczania sobie możliwych do zrealizowania celów nie zobaczymy zbyt dużych efektów, a tym samym szybko stracimy zapał do dalszej pracy.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line