ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

W jaki sposób poznać, że nauczyciel jest native speaker’em?

native speaker

Szlifowanie języka obcego ma wiele aspektów. Poza znajomością gramatyki, konstruowaniem wypowiedzi pisemnych, czy konwersacją i słownictwem duże znaczenie w perfekcyjnej znajomości języka obcego ma również znajomość nieformalnych zwrotów, kultury danego kraju oraz doskonały akcent. Te ostatnie elementy perfekcji pomaga opanować native speaker, czyli nauczyciel, dla którego dany język stanowi mowę ojczystą. W jaki sposób upewnić się, że osoba której płacimy za naukę rzeczywiście jest native speakerem?

 

Prześledź CV nauczyciela, jeśli jest to możliwe

Chociaż oszustwa zdarzają się sporadycznie, warto zachować ostrożność wybierając nauczyciela języka obcego. Na szczęście w dobie internetu, informacje na temat potencjalnych kandydatów stosunkowo łatwo odszukać w sieci. Dobry native speaker z pewnością udostępnia z chęcią informacje na temat swoich kompetencji, a zdobywając jego CV dowiemy się przy okazji, czy rzeczywiście jest to native speaker. Życiorysy i kwalifikacje nauczycieli powinny być obecne na dedykowanych portalach branżowych, jak również w mediach społecznościowych związanych z karierą, takich jak Linkedin. Warto również sprawdzić, czy byli uczniowie potwierdzają kompetencje swojego nauczyciela i wystawiają mu pozytywne opinie. Jeśli w sieci nie znajdziesz wiarygodnego źródła informacji, również poproszenie samego zainteresowanego o CV nie powinno zostać odebrane jako nietakt. W końcu jesteś potencjalnym klientem i masz prawo wymagać uczciwości, rzetelności i najwyższego poziomu.

 

Czym powinien charakteryzować się prawdziwy native speaker?

Native speaker to osoba, która urodziła się i wychowała w obcojęzycznym środowisku językowym – w praktyce w kraju, gdzie dany język jest językiem urzędowym. Pożądaną cechą w przypadku takiego nauczyciela powinien być również stały kontakt z mową ojczystą, ponieważ bardziej potoczne zwroty, jednocześnie bardzo przydatne w codziennym życiu mogą zmieniać się co kilka lat. Innymi słowy, native speaker, który utrzymuje kontakt ze swoim krajem pochodzenia stanie się dla Ciebie swoistym przewodnikiem po języku i kulturze danego państwa. Ponadto powinna być to osoba o doskonałym akcencie, dzięki której nauczysz się również miejscowej wymowy. Nie sposób pominąć również umiejętności dydaktycznych i przygotowania pedagogicznego, ale ten argument tyczy się wszystkich nauczycieli i nie tylko języków obcych.

 

Wszystko zależy od wybranego języka

Jeśli wiarygodność, wiedzę oraz orientację w bieżących trendach językowych danego native speakera musisz ocenić samodzielnie, wiele zależy od konkretnego języka. Polakom, którzy już w szkole mają do czynienia z językiem angielskim, obecnym również w zglobalizowanej kulturze, z oczywistych przyczyn najłatwiej ocenić nauczyciela tego właśnie języka. Jeśli jednak znasz na przyzwoitym poziomie język niemiecki, szwedzki, rosyjski, czy japoński a native speaker ma pomóc Ci w jego doszlifowaniu bez większych trudności ocenisz jego wiarygodność i umiejętności. Zanim skorzystasz z oferty przeprowadź więc delikatną weryfikację kandydata na podstawie rozmowy.

 

Sprawdzony native speaker w szkole językowej

Doskonałym sposobem na pozbycie się wątpliwości, czy native speaker rzeczywiście zasługuje na to miano i jest w stanie wzbogacić swoją wiedzę, jest skorzystanie z oferty sprawdzonej szkoły językowej. W nich znajdują zatrudnienie jedynie najlepsi, przygotowani pod względem dydaktycznych i zweryfikowani nauczyciele. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój nauczyciel to rzeczywiście doskonale przygotowany do swojej pracy native speaker, któremu spokojnie możesz zaufać i szlifować z jego pomocą swoje umiejętności językowe.

Skontaktuj się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj test on-line