ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

5 powodów, dla których warto wyjechać na studia do Australii

Dlaczego warto jechać na studia do Australii?

Myślisz o rozpoczęciu studiów za granicą w kraju, w którym język angielski jest urzędowym? USA i Wielka Brytania to nie jedyne możliwości, jakie przed Tobą stoją. Studia w języku angielskim możesz odbyć również w dalekiej Australii. Zastanawiasz się, czemu warto uczyć się właśnie tam? Oto 5 największych zalet takiej decyzji.

Doszlifujesz język angielski

Jeżeli myślisz o studiach w języku Szekspira, zapewne język angielski znasz minimum na poziomie C1, a więc zaawansowanym. Ale nigdy nie poznasz wszystkich jego niuansów, jeśli nie „zanurzysz się” całkowicie. A to będzie możliwe wówczas, gdy będziesz „zmuszony” posługiwać się nim na co dzień, zwłaszcza  podczas nauki. Studia w Australii dadzą Ci taką szansę. Wyjazd na kilka lat sprawi, że język angielski stanie się dla Ciebie tak oczywisty jak polski.

Poznasz zupełnie inną kulturę

Australia, choć blisko jej mentalnie i kulturowo do Europy, rządzi się swoimi prawami. To wyjątkowe miejsce, w którym mieszają się różne tradycje, obyczaje oraz narodowości. Gdy już odnajdziesz się w tym misz-maszu, zyskasz zupełnie nową perspektywę patrzenia na świat. To cenne doświadczenie pozwoli Ci się otworzyć na możliwości, jakie na Ciebie czekają, i to również bardzo daleko od domu!

Ukończysz prestiżową uczelnię

Wiele uniwersytetów działających np. w Sydney czy Melbourne to placówki akademickie o międzynarodowym prestiżu. Dlatego ukończenie jednej z nich otworzy Ci drogę do kariery zawodowej na całym świecie. Już po studiach będziesz mógł w Australii uzyskać tzw. wizę absolwencką, która umożliwi Ci podjęcie dobrze płatnej pracy zawodowej na Antypodach. Ponadto dyplomy uzyskane w Australii są mile widziane np. w Azji, ale także Europie. Czekają więc na Ciebie niemal nieograniczone możliwości zatrudnienia.

Możesz połączyć naukę ze zwiedzaniem

Gdy studiujesz w Australii i znasz dobrze język angielski, świat staje przed Tobą otworem. W trakcie studiów możesz bardzo dokładnie poznać samą Australię (która, co warto pamiętać, jest ogromnym krajem – zajmuje cały kontynent!), a także zaplanować podróż np. do Nowej Zelandii czy krajów Azji Południowo-Wschodniej. Loty w te rejony z Australii będą znacznie tańsze (i szybsze) niż z Europy. Ponieważ zaś w trakcie studiów możesz swobodnie podjąć pracę na pół etatu (język angielski określa to jako „part-time job”), zarobisz i na uregulowanie czesnego za studia, i na podróże.

Studiujesz w wyjątkowym klimacie

Kiedy w Polsce jest środek zimy, w Australii jest gorąco i upalnie. Dlatego studiując właśnie tam, nie tylko podszkolisz język angielski, ale i będziesz mógł… spędzić Boże Narodzenie na plaży. Bez względu na to, który rejon kraju wybierzesz, możesz liczyć na słoneczną i przyjemną pogodę przez cały rok. Dlatego nauka stanie się dla Ciebie jeszcze większą przyjemnością.

Jak widzisz, studia w Australii niosą za sobą mnóstwo korzyści. Warto więc już teraz podszlifować swój język angielski, zdać egzamin potwierdzający kompetencje komunikacyjne i powalczyć o indeks na jednej z tamtejszych uczelni!

 

 

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line