ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Najlepsze anglojęzyczne seriale – co oglądać?

Najlepsze anglojęzyczne seriale – co oglądać?

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieograniczony dostęp do mediów anglojęzycznych, co oznacza komfort obcowania z językiem bez konieczności wychodzenia z domu. Możemy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i oswajać się z angielskim między innymi poprzez seriale. Szkoła językowa Lincoln radzi, jakie najciekawsze seriale anglojęzyczne oglądać, i w jakim celu?

Zbawienne skutki oglądania seriali bez lektora

Oglądanie seriali anglojęzycznych w oryginale przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na osłuchanie się z językiem, z jego poprawnym i normalnym zastosowaniem, czego nie zawsze doświadczymy, zgłębiając sterylne „słuchanki” na większości kursów językowych. Kolejną zaletą takiej formy zaznajamiania się z językiem jest to, iż odbywa się ona w komfortowych warunkach – w domu. W dobie internetu możemy oglądać większość seriali „online”. Dzięki temu mamy możliwość przewijania, zatrzymywania i powtarzania pewnych scen, żeby lepiej się osłuchać z językiem, bądź wsłuchać się w dialog, który był trudny do zrozumienia. Dodatkowo, łącząc przyjemnie z pożytecznym, ułatwiamy sobie naukę.

Jakie seriale i w jakim celu?

Wszystko zależy od gustu, ale Lincoln podsunie parę sugestii. Seriale anglojęzyczne pozwalają osłuchać się nie tylko z różnym słownictwem, ale też z różnymi akcentami w języku angielskim. Na przykład popularny serial True Blood pozwala widzom osłuchać się z akcentem południa Stanów Zjednoczonych, jak również z potocznymi zwrotami używanymi nad Mississippi. Game of Thrones oferuje cały przegląd akcentów z wysp Brytyjskich – angielski (zarówno z południa, jak i z północy Anglii), szkocki i irlandzki. Dodatkowo serial oferuje pewną liczbę zwrotów archaicznych, nieużywanych już w dzisiejszej mowie potocznej. Serial Bones pozwala zaznajomić się ze specjalistycznym językiem naukowym z dziedziny anatomii, medycyny sądowej i antropologii. Seriale takie jak Mad Men i Suits pozwalają osłuchać się z językiem biznesowym oraz prawniczym. Jeśli ktoś zainteresowany jest bardziej specyficznym „językiem” ulicy, polecamy serial The Wire, który pozwoli nam wsłuchać się w specyficzny język Afroamerykanów z Baltimore, jak również slang policyjny. Dla ludzi pragnących pozostać na czasie ze slangiem młodzieżowym polecamy The Skins, który pozwoli nam przysłuchać się mowie używanej przez brytyjskich nastolatków. Są to najciekawsze seriale anglojęzyczne, które w sposób przyjemny przedstawiają zakres językowy, który najbardziej nas interesuje.

Rozrywka i nauka

W szkole językowej Lincoln znamy i stosujemy różne metody nauki. Oglądanie seriali jest właśnie jedną z nich. Powyższe seriale mogą służyć za wskazówkę, aczkolwiek w dzisiejszych czasach wybór seriali anglojęzycznych jest ogromy i są one łatwo dostępne. Różne gatunki pozwalają zapoznać się z całą gamą akcentów, zwrotów, slangów jakie ma do zaoferowania świat anglojęzyczny. Osłuchując się z nimi nie tylko poszerzamy nasze zdolności językowe, ale również możemy się przekonać, że język angielski nie jest monolitem – ma wiele regionalnych odcieni. Przy okazji uczymy się poprzez rozrywkę, co bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy i jej utrwalenie.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line