ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Matura z języka hiszpańskiego – jak ją zdać i kiedy warto?

Matura to bardzo ważny moment w życiu każdego ucznia. Często ma ogromny wpływ na to, jaki kierunek studiów wybierze i jak potoczy się jego dalsza kariera. Warto więc dobrze się zastanowić nad tym jakie przedmioty zdawać i odpowiednio przygotować się do egzaminu. Oprócz polskiego i matematyki, każdy uczeń w naszym kraju musi także zdawać egzamin z języka obcego. Najczęściej wybierany jest angielski, jednak niektórzy decydują się także na hiszpański.

Dla kogo?

Język hiszpański na maturze warto zdawać w kilku przypadkach. Najbardziej oczywistym powodem są oczywiście studia językowe. Filologia hiszpańska zyskuje na popularności i z pewnością otwiera wiele zawodowych drzwi. Hiszpański będzie także przydatny jeśli chcemy wyjechać na studia za granicę. Może to być jedna z ciekawych przygód w naszym życiu, gdzie nie tylko będziemy na co dzień podnosić swoje umiejętności językowe ale także poznamy wiele świetnych osób i tamtejszą kulturę. Jak widać jedna decyzja dotycząca wyboru przedmiotu maturalnego może mieć ogromny wpływ na nasze życie.

Przygotowania czas zacząć

Niekiedy lekcje w szkole to za mało, by zdać maturę na bardzo wysokim poziomie. Warto więc skorzystać z dodatkowych zajęć. Hiszpański w Warszawie, czy każdym innym mieście to popularny język, dlatego szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do nauki. Przygotowania należy rozpocząć dość wcześnie, tak by mieć wystarczająco dużo czasu na przyswojenie słówek, wyrażeń i oczywiście informacji dotyczących gramatyki. Pamiętajmy, że matura składa się z wielu różnych zadań, powinniśmy się przygotowywać pod tym kątem. Im więcej zadań uda nam się rozwiązać tym lepiej.

Oprócz lekcji warto starać się także oswoić z językiem hiszpańskim. Jak to zrobić? Opcji jest wiele. Możemy przykładowo słuchać hiszpańskojęzycznej muzyki, czy oglądać filmy w tym języku. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu osłuchujemy się z prawidłową wymową i szybciej uda nam się opanować akcent. Warto także jak najwięcej mówić w obcym języku, nawet ze znajomymi.

Krok po kroku

Matura z języka obcego nowożytnego składa się z dwóch części. Pierwsza jest pisemna. Tam czekają na nas zadania ze słuchu, te na rozumienie tekstu czytanego i oczywiście dłuższe formy pisane. Na poziomie podstawowym zadania zazwyczaj są dość proste, jednak jeśli zależy nam na poziomie rozszerzonym, przygotowania muszą być intensywniejsze. Kolejny etap to matura ustna. Tutaj spotykamy się twarzą w twarz z egzaminatorem, który przeprowadza z nami rozmowę na wylosowany temat. Naszym zadaniem będzie także opis obrazka. Zazwyczaj używa się tutaj popularnych zwrotów, które poznamy na zajęciach przygotowujących do matury.

Egzamin z języka hiszpańskiego nie należy do grupy najtrudniejszych, ale warto odpowiednio się do niego przygotować. Kilka dni przed maturą to zdecydowanie za mało. Najlepiej poświęcić mu trochę czasu, skorzystać z dodatkowych lekcji i dosłownie otaczać się tym językiem. Po jakimś czasie sami zauważymy, że przyswajanie nowych rzeczy zacznie nam wychodzić coraz łatwiej.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line