ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Jaką wiedzę należy posiadać, aby zostać native speaker’em?

native speaker

Duże zainteresowanie językami obcymi jest równoznaczne z zapotrzebowaniem na lektorów, którzy będą potrafili w prosty sposób przekazać swoją wiedzę uczniom. Native speaker nie tylko wykłada na uczelniach wyższych, uczy w szkole językowej, ale również daje korepetycje. Angielski jest jednym z najprostszych języków na świecie, ale jego nauczanie wymaga wiele pasji, a czasami ciężkiej pracy.

Niezbędna widza i umiejętności

Lektor języka angielskiego powinien doskonale posługiwać się językiem. Niezależnie z jakiego kraju pochodzi musi znać wszystkie reguły gramatyczne, a także niuanse związane z kulturą kraju. Powinien wykonywać swój zawód z pasją, bo tylko wtedy może naprawdę zainteresować kursantów. Metody, jakie dobiera podczas nauczania muszą być dostosowane do grupy. Inaczej będzie prowadził zajęcia dla naukowców, a inaczej dla młodzieży szkolnej, czy w przypadku takim jak korepetycje. Angielski potrafi zafascynować, ale czasami pasję może rozbudzić właśnie native speaker.

Zawód ceniony od lat

Trudno wyobrazić sobie efektywną naukę języka obcego bez dobrze przygotowanego native speakera. To właśnie on szkoli kadry specjalistów, przekazuje pasje do nauki i zapoznaje uczniów z kulturą danego kraju. Praca native speakera jest dość wymagająca, osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym charakterze powinny na bieżąco się dokształcać, a także brać udział w konferencjach i kursach przygotowanych dla lektorów. Wiedza stąd wyniesiona będzie bardzo rozwojowa i potrzebna w codziennej pracy.

Odpowiednie wykształcenie

Wykonywanie takiej pracy wymaga bardzo dobrego przygotowania. Native speaker Nie tylko musi posiadać doskonałą znajomość języka, ale również ukończyć studia np. w zakresie filologii angielskiej. Może również posiadać ukończone kolegium językowe lub udokumentowane umiejętności władania językiem, jak i przygotowanie pedagogiczne. Większość kandydatów aspirujących do miana native speakera decyduje się na kursy doszkalające, które pomagają opanować specjalistyczny język. Jest to szczególnie ważne, jeżeli lektor będzie chciał uczyć np. archeologów lub innych przyszłych fachowców.

Korepetycje – angielski dla cierpliwych

Oprócz korzystania z rozległej wiedzy merytorycznej, native speaker musi w sposób zrozumiały i klarowny przekazywać wiedzę. Powinien odznaczać się dużą dozą cierpliwości oraz wysoką kulturą osobistą. Lektor języka angielskiego musi również odpowiednio motywować swoich uczniów i wzbudzać zainteresowanie tym językiem, szczególnie gdy daje korepetycje. Angielski nie jest trudny, ale niektórym z nas niełatwo wchodzi do głowy, w takim przypadku lektor powinien wykorzystać swoje przygotowanie pedagogiczne.

Umiejętne przygotowywanie zajęć

Native speaker powinien posiadać wiedzę i umiejętności pedagogiczne. Nie tylko jest to wymagane w przypadku nauczania dzieci, ale również dorosłych. Nie każdy z nas będzie uczył się efektywnie podczas zajęć, jeżeli będzie brakować odpowiedniego podejścia. Zajęcia muszą być dobrze przygotowane pod każdym względem. Duże znaczenie ma dobór materiałów i metod przekazywania niezbędnej wiedzy. Nauka języka angielskiego powinna obejmować pisanie, czytanie, tworzenie tekstów i wypowiedzi. Native speaker nie powinien zachęcać do konwersacji, kiedy w większości powinni wypowiadać się jego kursanci. Jest to łatwiejsze zadanie, jeżeli przeprowadza indywidualne korepetycje, ponieważ zajęcia mogą przybierać formę luźnej rozmowy, która zachęci ucznia do kolejnych wyzwań językowych.

Skontaktuj się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj test on-line