ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Jak dobrze wybrać szkołę języka angielskiego?

szkola

W jaki sposób wybrać najlepsze miejsce do nauki języka angielskiego? Wpisując w wyszukiwarce internetowej kombinację słów „korepetycje angielski Warszawa” z pewnością napotkasz na wiele wyników wyszukiwania. Większość z nich będzie dotyczyła szkół językowych, jednak to dopiero początek szukania. Poszczególne placówki różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim standardem nauczania i ofertą. Dowiedz się, w jaki sposób wybrać szkołę, by uczyć się angielskiego skutecznie.

Orientacja na cel – wyznacz swoje priorytety

Jeśli decydujesz się na korepetycje z angielskiego, z pewnością za twoim zamiarem stoi konkretny cel. Być może wybierasz się do pracy lub szkoły za granicę? Może angielski na wysokim poziomie będzie ważny w twoich wyzwaniach zawodowych w kraju, pomoże Ci w trakcie wyjazdów turystycznych lub w pielęgnowaniu własnego hobby? Przekonaj się na jaki poziomie biegłości znajdujesz się obecnie, a jaki chciałbyś osiągnąć. Jeśli angielski przyda Ci się w pracy, poszukaj kursu biznesowego. Jeśli natomiast pragniesz poprawić swoją wiedzę przed egzaminem, wybierz dedykowany kurs.

Wysokie standardy nauczania – metoda ma znaczenie

Zanim wybierzesz ofertę jednej ze szkół, zapoznaj się z jej ofertą dydaktyczną i metodami nauczania. To bardzo ważne ponieważ nie każdy przyswaja wiedzę w standardowy sposób. Wiele osób woli symulowanie naturalnych życiowych sytuacji, ciekawe zdania, czy interesujące materiały filmowe, czy tekstowe, które niekoniecznie spotkasz na kursach opartych wyłącznie o podręczniki. Zastanów się również, czy korzystne z twojego punktu widzenia będą zajęcia za native speakerem – zmuszające do wysiłku i pozwalające na poznanie bardziej codziennych zwrotów.

Korepetycje angielski – Warszawa daje duże możliwości

Liczne wyniki pojawiające się w oknie wyszukiwarki po wpisaniu do niej wspomnianego już ciągu słów: „korepetycje angielski Warszawa” lub podobnego zwrotu niekoniecznie przekładają się na równie wysoką liczbę wartych rozważenia ofert. Szkoły stosują różne standardy, jak również zatrudniają różnych nauczycieli. Nie wszystkie gwarantują osiągnięcie zamierzonego przez ciebie celu, dlatego nie wybieraj pierwszej oferty z brzegu lub szkoły, do której masz najbliżej.

Elastyczne formy kursów – dostoswane do twoich możliwości

Dobra szkoła języka angielskiego potrafi odpowiedzieć na rozmaite potrzeby poszczególnych kursantów. Dla jednych najdogodniejszym terminem będą kursy wakacyjne, inni wolą uczyć się w środku tygodnia. Z punktu widzenia niektórych kursantów, którzy znają angielski na przyzwoitym poziomie, jednak mają opory przed rozmową po angielsku, optymalnym wykorzystaniem czasu będą zajęcia konwersacyjne. Ważnym elementem wspierającym kurs jest również e-learning, pozwalający na zdalne uzupełnianie wiedzy w wolnej chwili. Nie wszystkie korepetycje z angielskiego w Warszawie wiążą się z tak elastycznymi możliwościami.

Wcześniejsi kursanci – wiarygodne źródło wiedzy 

Jeśli wytypujesz kilka szkół, które spełniają twoje oczekiwana i wciąż nie możesz podjąć decyzji, zasięgnij opinii osób, które wcześniej korzystały z ich usług. Możesz zapytać znajomych, jednak referencje poszczególnych placówek z łatwością znajdziesz w internecie. Inwestując pieniądze we własną edukację, nie warto korzystać z niesprawdzonej oferty.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line