ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs języka hiszpańskiego dla swojego dziecka?

O czym trzeba pamiętać przy wybieraniu kursu języka hiszpańskiego dla dziecka?

Zorganizowanie dziecku czasu poza lekcjami nie jest prostym zadaniem. Oczywiście trzeba przeznaczyć jego odpowiednią ilość na odpoczynek i rozrywkę, ale równie ważne są wszelkiego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Do tej grupy najczęściej zaliczamy kursy językowe. Ich mnogość na rynku sprawia jednak, że rodzicom ciężko jest zdecydować jaką szkołę wybrać.

Sprawdzić umiejętności

Zanim poślemy nasze dziecko do szkoły językowej powinniśmy się zastanowić na jakim poziomie się ono znajduje. Jeśli dopiero rozpoczyna naukę, wybór jest logiczny – trafi do grupy początkującej. Schody zaczynają się, gdy pociecha opanowała już pierwsze zwroty i powinna kontynuować naukę. W tej sytuacji powinniśmy wybrać placówkę, w której przeprowadzane są testy wstępne. Niestety, nie każda szkołą je organizuje, co w konsekwencji doprowadza do umieszczenia dziecka na zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomie zaawansowania. Zanim więc podejmiemy decyzję o zapisaniu malucha na zajęcia dopytajmy, czy i w jaki sposób przeprowadzane są testy. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że dziecko skorzysta z zajęć możliwie najwięcej i będzie poprawiało swoje językowe umiejętności.

Rodzaj zajęć

Niezależnie od wieku uczniów, żadne zajęcia nie powinny być prowadzone w zbyt dużych grupach. Ma to szczególne znaczenie u dzieci. Klasa nie może liczyć więcej niż osiem osób. Tak naprawdę im będzie mniejsza, tym lepiej. Tylko wtedy nauczyciel będzie mógł poświęcić wystarczającą ilość czasu wszystkich uczniom i kontrolować ich poczynania. W większych grupach lektor może sobie zwyczajnie nie poradzić, nawet jeśli będzie używał skutecznych metod nauczania – dzieci po prostu zakrzyczą nauczyciela albo przestaną słuchać, rozproszone innymi uczestnikami kursu.

Opinie o szkole

Nikt z nas nie lubi korzystać z niesprawdzonych rzeczy. To samo dotyczy szkoły językowej. Nie możemy do końca ufać reklamie czy stronie WWW. Najlepiej przejrzeć opinie, które znajdziemy w Sieci lub popytać znajomych jaką szkołę polecają. Przy najpopularniejszym angielskim na pewno szybko znajdziemy pomoc, z kolei poszukiwania dobrej szkoły języka hiszpańskiego może nieco zająć. Mimo wszystko, po pewnym czasie powinniśmy odnaleźć wysokiej jakości kurs hiszpańskiego w Warszawie i każdym innym miejscu w Polsce.

Nauczyciele

Metody nauczania i podręczniki z jakich korzysta się w danej placówce bez wątpienia są istotne. Jednakże, to my najlepiej znamy swoje dziecko, dlatego poznając sposoby z jakich korzystają lektorzy, będziemy mogli zadecydować czy sprawdzą się one w przypadku naszej pociechy. Oczywiście, oprócz wspomnianych kwestii powinniśmy zwrócić szczególną uwagę także na samych nauczycieli. Muszą oni mieć odpowiednie doświadczenie i umiejętności, nie tylko do nauki języków ale także do przekazywania wiedzy najmłodszym.

W kontakcie

Każdy rodzic powinien na bieżąco kontrolować postępy swojego dziecka w nauce. Zanim wybierzemy dany lektorat z hiszpańskiego, dowiedzmy się w jaki sposób informacje o ocenach są przekazywane rodzicom. Być może szkoły prowadzą elektroniczne dzienniki? A może co jakiś czas organizują specjalne spotkania dla rodziców? Ważne jest także to, aby nauczyciel był w ciągłym kontakcie z mamą lub tatą i informował o ewentualnych problemach czy potrzebach dziecka.

Zobacz też, do czego może przydać się znajomość hiszpańskiego.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line