ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

5 gier komputerowych, które rozwiną Twój angielski

5 gier komputerowych, które rozwiną Twój angielski

Nauka języka angielskiego nie musi być nudna. Możemy ją urozmaicić w dowolny sposób. Jednym z ciekawszych pomysłów są gry komputerowe. Przy odrobinie wysiłku szybko można znaleźć kilka ciekawych tytułów zarówno dla młodszych użytkowników, jak i tych nieco starszych. Zaznaczyć jednak należy, że nie nauczymy się języka jedynie grając. Do tego niezbędne są jakiekolwiek podstawy. Chyba że wybrana przez nas gra polega właśnie na przyswajaniu najprostszych zwrotów.

Dla najmłodszych

Obecnie dzieci bardzo szybko są zaznajamiane z nowymi technologiami. Rodzice nie zawsze są z tego zadowoleni, jednak mogą to wykorzystać. Wystarczy odpowiednio spożytkować czas swojej pociechy przed komputerem. Wybór gier językowych jest bardzo duży, jedną z popularniejszych jest cała seria Królika Bystrzaka. To propozycja dla maluchów w wieku od czterech do siedmiu lat. Gra ma trzy poziomy trudności dostosowane do zdobywanych umiejętności. Cały pomysł opiera się na odkrywaniu kolejnych miejsc. W tym czasie dziecko może poznać aż 300 angielskich słówek. Dużym udogodnieniem dla rodzica są specjalne raporty, dzięki którym na bieżąco może sprawdzić postępy pociechy.

Sprawdź również: korepetycje angielskiego w Warszawie

Starszaki

Nieco starsze dzieci trudno będzie nakłonić do gier edukacyjnych. W tym przypadku warto kupować gry przygodowe jednak w odpowiedniej wersji językowej (w tym przypadku po angielsku). Aby móc przechodzić kolejne poziomy, dziecko będzie musiało chociaż spróbować swoich sił w obcym języku. Dodatkowo osłucha się z prawidłową wymową i pozna akcent. Co więcej gry uczą w sposób prawidłowy. Co to oznacza? Zamiast pojedynczych słówek, starszak poznaje pełne zwroty, a jak wiadomo z kontekstu uczymy się dużo szybciej. Dla dziecka w wieku od ośmiu do dwunastu lat świetne mogą okazać się gry z serii Lego, na przykład Lego Star Wars Przebudzenie Mocy. Jak sama nazwa wskazuje gra nawiązuje do popularnej serii filmów Gwiezdne Wojny. Tym razem przenosimy do świata gwiezdnych walk, którego akcja rozgrywa się pomiędzy Powrotem Jedi, a kolejną częścią filmu czyli właśnie Przebudzeniem Mocy.

Nastolatki

Im starsze dziecko, tym trudniej na dłużej skupić jego uwagę. Tu proste gry na pewno się nie sprawdzą. Lepiej wybrać coś, co pozwoli nastolatkowi rozbudzić szare komórki. Przykładem takiej gry jest Jurassic World Evolution. Gracz musi wcielić się w niej w głównego zarządcę parku i nadzorować wszystkie jego elementy. Oczywiście większość możliwych działań jest płatna, dlatego należy jak najszybciej zdobyć niezbędne środki. Gra ta jest niezwykle wciągająca i z pewnością może w swego rodzaju szkoleniu językowym.

Sprawdź również: kursy indywidualne z języka angielskiego – Warszawa

Dla dojrzałych

Dorośli też grają w gry komputerowe. Zazwyczaj dla odprężenia i nie myślą przy tym o nauce języka obcego. Okazuje się jednak, że i oni mogą wykorzystać ten system podszlifowania angielskiego. Świetnie sprawdzą się przy tym wszystkiego rodzaju symulatory. W zależności od zainteresowań może być to między innymi „Symulator kopalni górniczej” lub „Symulator piłkarski”. Opcji jest naprawdę mnóstwo. W każdej z tych gier używane jest słownictwo „branżowe”, specyficzne dla danej dziedziny.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line