ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

General english – czyli co? Jak opanować główne zasady języka angielskiego

Nauka języka angielskiego nie zawsze jest prosta. Jeśli zechcemy jednak poświęcić jej trochę czasu, prędzej czy później powinniśmy zauważyć pierwsze efekty. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy chcemy przyswoić tak zwany język ogólny.

Wiedza dla każdego

Kurs General English to nic innego jak kurs angielskiego, na który może zapisać się dosłownie każdy. Podczas zajęć poznajmy podstawowe pojęcia, uczymy się rozumieć przeczytane i słuchane teksty, a także przełamujemy bariery które często pojawiają się podczas rozmów w obcym języku. Warto wiedzieć, że General English prowadzony jest na kilku poziomach. Od najłatwiejszego A1, poprzez średniozaawansowany aż do zaawansowanego. Nie ma więc żadnych przeciwskazań, by wybrać ten lektorat zarówno wtedy, gdy jesteśmy dopiero na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy po prostu chcemy podnieść swój poziom.

Poza zajęciami

Nauka języka angielskiego nie może ograniczać się jedynie do zajęć w szkole językowej. Nie możemy o niej zapominać także w domu. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, by dość szybko przyswoić sobie nową wiedzę. Wszystko zależy od tego na jakim etapie nauki się znajdujemy. Przykładowo fiszki do nauki angielskiego na poziomie B1/B2 będą idealne. Wbrew pozorom jednak stworzenie porządnej fiszki nie jest proste. Nie wystarczy bowiem wypisać słówek na kilku kartkach. Nauka będzie dużo przyjemniejsza jeśli w przygotowanie materiałów włożymy nieco więcej pracy. Kartki powinny być mniej więcej tej samej wielkości. Najlepiej podzielić je kolorystycznie. Zamiast umieszczać na nich same słówka, dodajmy także ich zastosowanie w kontekście. Oczywiście samo posiadanie pięknych i dopracowanych fiszek nie wystarczy. Sięgajmy po nie codziennie i regularnie dodawajmy do kolekcji nowe partie.

Kolejna kwestia dotyczy rozumienia tego co czytamy i słuchamy. Zacznijmy od prostszych rzeczy, takich które są bardzo często wykorzystuje się na co dzień. Dzięki temu szybciej zrozumiem filmy oglądane po angielsku i bez problemu przeczytamy nieskomplikowane artykuły prasowe. Unikajmy komplikacji i nie uczymy się słówek, które na pewno (przynajmniej na razie) do niczego nam się nie przydadzą.

Najwięcej problemów zawsze sprawia nam gramatyka języka angielskiego. Okazuje się, że jej zasad wcale nie musimy uczyć się na pamięć. Używając gotowych zdań w konwersacjach szybciej nauczymy się wszystkich reguł. Co więcej gramatykę również możemy przenieść na fiszki. W jaki sposób? Zapiszmy początki zdań w poszczególnych czasach, a następnie starajmy się je dokończyć.

Systematyczność to coś, o czym mówi każdy nauczyciel. Bardzo trudno będzie nam nauczyć się nowych rzeczy, jeśli nie będziemy powtarzać ich regularnie. Zbyt długie przerwy, wybijają nas z rytmu i znacznie zmniejszają naszą motywację do dalszej nauki.

Nie możemy także zapominać o użyciu języka. Nauka z fiszkami jest oczywiście bardzo skuteczna, a lekcje w lektorem z pewnością pomogą wypracować odpowiednią wymowę, a może nawet akcept, ale jeśli nie wykorzystamy tej wiedzy w praktyce, na niewiele się nam zda. Przestańmy wiec bać się ośmieszenia, czy tego ze popełniamy zbyt dużo błędów. Bawmy się językiem i dajmy sobie szanse. Na pewno posługujemy się angielskim lepiej niż nam się wydaje.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line