ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Realny koszt certyfikatów – zobacz ile to kosztuje!

Jaki jest realny koszt certyfikatów językowych?

Posiadanie certyfikatów językowych bardzo może pomóc nam w rozwoju kariery zarówno tej naukowej jak i późniejszej – zawodowej. Ich uzyskanie jednak wiąże się z ogromem nauki oraz kosztami samych egzaminów.

Od początku

Najbardziej popularnymi egzaminami językowymi w naszym kraju są te organizowane przez Uniwersytet Cambridge. Jeśli znamy angielski na poziomie B2 bez problemu powinniśmy poradzić sobie z tak zwanym First Certyficate in English. Test ten jest nieco podobny do naszej matury. Żeby skończył się on sukcesem konieczne jest uzyskanie minimum 70% ze wszystkich punktów. Egzamin składa się z czterech części. Tradycyjnie zaliczymy do nich: czytanie, pisaniem słuchanie oraz mówienie. W każdej z tych części musimy pochwalić się nie tylko znajomością słówek, ale także gramatyki. Po tym jak podejdziemy do egzaminu, będziemy musieli czekać aż trzy miesiące na wyniki. Znajdziemy je w specjalnym systemie internetowym. Jeśli nie uda nam się zdobyć certyfikatu, możemy podejść do tekstu kolejny raz. Należy jednak pamiętać, że każde podejście to dodatkowa opłata. Egzamin FCE kosztuje około 609 zł. Do tego najczęściej należy doliczyć koszty przygotowania się do zadań. Te będą zróżnicowane, w zależności od tego czy chcemy uczyć się samodzielnie, czy w szkołach językowych.

Wyższy poziom

Kolejnym egzaminem Uniwersytetu Cambridge jest Cambringe English Advanced. Jak sama nazwa wskazuje odpowiada on poziomowi C1. Podobnie jak FCE składa się z czterech części, jednak jest od niego dużo trudniejszy. Aby go zdać musimy znać angielski bardzo dobrze. Warto wiedzieć, że oba te egzaminy nie mają żadnego terminu ważności, dlatego spokojnie będziemy mogli je wykorzystywać przez wiele lat. Test odbywa się zazwyczaj trzy razy do roku, w ściśle określonych datach. Należy przejść przez wszystkie cztery etapy (czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie), i osiągnąć odpowiednio wysoki wynik. Należy pamiętać, że szczególnie w pierwszej części dokładnie sprawdzana będzie także nasza znajomość gramatyki. W przypadku niepowodzenia, czekają nas dodatkowe koszty. Egzamin na poziomie C1 kosztuje 629 zł. Jak widać różnica w kosztach jest niewielka. Nie porywajmy się jednak na trudniejszy tekst tylko z takiego powodu. Przygotujmy się porządnie do poziomu, który na pewno zdamy, a przyszłości zróbmy podejście do CAE.

Lista certyfikowanych testów z języka angielskiego jest bardzo długa. Niezależnie od tego czy wybierzemy egzaminy FCE, CAE i inne, w Warszawie szybko znajdziemy miejsce które je organizuje. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na podejście do testów, czeka nas sporo nauki. Najbezpieczniej jest przygotowywać się stricte pod dany egzamin, jednak im lepiej poznamy dany język ogólnie tym większe szanse mamy na to, że uda nam się zdobyć certyfikat za pierwszym razem.

Certyfikaty językowe mają wiele plusów. Studenci często są zwalniani z egzaminów, zaś osoby szukające pracy mają większe szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska, szczególnie jeśli znajduje się ono poza granicami naszego kraju.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line