ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

CAE – branże, w których funkcjonowanie bez tego certyfikatu jest niemal niemożliwe

Egzamin CAE potwierdza naszą wiedzę na poziomie C2, czyli zaawansowanym. Można zdawać go jedynie kilka razy w roku, a koszt pojedynczego egzaminu to ponad sześćset złotych. Warto jednak zainwestować te pieniądze, ponieważ Cabmridge English Advanced może nam bardzo pomóc w budowaniu kariery. Będzie ogromnym ułatwieniem już na samym studiach, gdzie mamy spore szanse na to, by zostać zwolnionym z egzaminów językowych. W pracy zawodowej także może okazać się nieoceniony.

Dla tych, którzy ciągle się wahają

Decyzja o przystąpieniu do CAE powinna być przemyślana. Nie jest to prosty test, wiec podejście do niego musi być poprzedzone długimi przygotowaniami. Najlepiej oczywiście zapisać się na kurs CAE. Lektorzy zajęcia prowadzą w taki sposób, byśmy byli odpowiednio przygotowani do każdego etapu egzaminu. Ćwiczymy więc pisanie, słuchanie, czytanie, mówienie i oczywiście gramatykę. Egzaminy CAE składają się pewnych schematycznych zadań, których rozwiązywanie warto nieco potrenować. Dla większości osób najtrudniejsza jest oczywiście gramatyka, ale jeśli odpowiednio podejdziemy do przyswajania wiedzy z tego zakresu na pewno poradzimy sobie ze wszystkimi zdaniami. Gdy z jakiegoś powodu stwierdzimy, że nie damy rady zaliczyć tekstu CAE, możemy wybrać egzaminy FCE. Są one nieco prostsze i przypominają poziomem naszą maturę. Do tego testu również może przygotować nas kurs FCE.

Osoby niezdecydowane powinny zastanowić się do czego będzie im potrzebny certyfikat. Dużo bardziej poważany jest oczywiście ten, który otrzymamy po zdaniu egzaminu CAE. Honoruje go mnóstwo instytucji na całym świecie, zarówno państwowych jak i tych z sektoru prywatnego. Możemy pracować w dyplomacji, branży IT, czy w wielkich, światowych korporacjach. Obecnie niemal w każdej branży znajomość języka angielskiego może okazać się nieoceniona. Jeśli więc planujemy w przyszłość pracować w międzynarodowej organizacji, rozpocznijmy przygotowania do CAE i starajmy się uzyskać jak najlepszy wynik. Taki wpis w CV zwiększa nasze szanse, w zdobyciu wymarzonego stanowiska.

Jeśli uda nam się zdać egzamin jeszcze przed rozpoczęciem studiów, będziemy mogli składać aplikacje także na zagraniczne uczelnie. Oczywiście CAE jest mile widziany w Wielkiej Brytanii. Możemy nie tylko uczyć się na tamtejszych uniwersytetach, ale później także rozwijać na nich swoją karierę naukową.

Język angielski coraz mocniej wpisuje się w naszą codzienność. Wiele osób zna przynajmniej jego podstawy. Niektórzy jednak, mimo wielu lat nauki nadal boją się używać tego języka. Przełamanie tej bariery jest dla nich zwyczajnie za trudne. Podejście co egzaminu CAE może być świetną motywacją do tego, przy mocniej przyłożyć się do nauki i w końcu odważyć się rozmawiać, czy nawet pisać proste teksty.

Warto posiadać ten certyfikat, jeśli chcemy pracować w organizacjach, których siedziby rozsiane są na całym świecie ale nie tylko. Polskie firmy coraz częściej nawiązują współpracę z klientami międzynarodowymi, a co za tym idzie, ich pracownicy powinni płynnie posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line