ul. Chmielna 36

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Angielski w biznesie – praktyczne pytania o firmę

Chociaż coraz więcej osób w Polsce dobrze radzi sobie z językiem angielskim, nie w każdej sytuacji znajomość na poziomie ogólnym jest wystarczająca. Doskonały tego przykład stanowią praca i biznes. Aby sprawnie poruszać się w międzynarodowym środowisku biznesowym, nie wystarcza znajomość takich obszarów jak słownictwo, czytanie, pisanie i czasy. W języku angielskim istnieje osobna dziedzina obejmująca charakterystyczne zwroty. To business English, czyli angielski biznesowy, którego można się nauczyć również w szkole językowej Lincoln. Na stronie Lincoln.edu.pl przedstawiamy szczegóły naszej oferty. Tymczasem zapraszamy do krótkiego przeglądu business English. Dziś skupimy się na popularnych pytaniach o firmę.

Nie tylko gramatyka, przydatne zwroty i czasy w języku angielskim – poznaj business English

Angielski od dawna funkcjonuje jako najpopularniejszy język w kontaktach międzynarodowych. Globalizacja, praca i interesy dokonywane poza granicami kraju to typowe wyróżniki, jakimi charakteryzują się nasze czasy. W języku angielskim tkwi jeden z kluczy do radzenia sobie w międzynarodowym środowisku biznesowym. Chociaż posługując się językiem codziennym mamy szansę na zrozumienie, znajomość języka biznesowego świadczy o naszym profesjonalizmie, a w wielu miejscach pracy będzie wymagana.

Dziś skupimy się na jednym z aspektów business English, czyli zwrotach stanowiących pytania o firmę. Będą one bardzo przydatne z punktu widzenia wszystkich osób, które udają się na spotkania biznesowe z zagranicznymi kontrahentami, wezmą udział w prezentacji przygotowanej przez parterów z zagranicy lub konferencji międzynarodowej. Niektóre spośród tych zwrotów mogą przydać się również podczas rozmowy rekrutacyjnej, przy czym w ramach przygotowań należy poznać podstawowe informacje o potencjalnym pracodawcy. Zapytać możemy z kolei o bardziej szczegółowe informacje.

Przydatne zwroty – pytania o firmę

Zacznijmy od sytuacji, w której podczas konferencji spotkamy osobę, co do której nie wiemy, gdzie jest zatrudniona. W jaki sposób zapytać o to w uprzejmy sposób? What company do you work for? Oznacza dosłownie: Dla jakiej firmy pracujesz? Nieco inne pytanie należy zadać osobom, które prawdopodobnie prowadzą swój własny business lub działają jako freelancerzy. What do you do for a living? – to odpowiednik polskiego: Czym się zajmujesz?

A teraz przejdźmy do najbardziej typowych pytań dotyczących konkretnej firmy:

When was the company established?Kiedy firma została założona?

Do you operate in other countries?Czy działacie również w innych krajach?

Where is the company based?Gdzie firma ma siedzibę?

What does your company specialize in?W czym specjalizuje się twoja firma?

What is its market share?Jak duże są jej udziały w rynku

Who are your competitors?Kim są wasi konkurenci?

How long has the company been in the market?Jak długo firma funkcjonuje?

Angielski biznesowy w Lincoln – Lincoln.edu.pl

Oczywiście podane pytania, chociaż przydadzą się każdemu, stanowią jedynie niewielki fragment powszechnie używanego business English. Wszystkie osoby, które wybierają się do pracy za granicę, planują zatrudnienie w międzynarodowym środowisku lub pragną robić interesy poza granicami kraju, zapraszamy na profesjonalne i skuteczne kursy business English w szkole językowej Lincoln. Na stronie Lincoln.edu.pl umieściliśmy obszerne informacje dotyczące naszych zajęć prowadzonych w nowoczesny i przyjemny sposób. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

na kurs
Wykonaj test on-line