ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

25 angielskich zwrotów związanych z polityką

Polityka jest nieodłącznym elementem każdego państwa. Oczywiście główne zasady w poszczególnych krajach mogą się nieco różnić, jednak co do zasady praca w polityce wiąże się z pewną odpowiedzialnością i zaufaniem społecznym. Kwestie polityki są poruszane nie tylko w czasie biznesowych spotkań, ale także na spotkaniach czysto towarzyskich.

 

Wybory polityczne

Jak wiadomo, każdy kto marzy o karierze uznanego polityka powinien wziąć udział w wyborach, czyli tak zwanej „election campaign”. „Cast one’s vote” – oddać swój głos mogą tylko niektórzy. Zazwyczaj muszą oni spełnić kryteria związane z wiekiem. W Polsce przykładowo prawo do głosowania „suffrage” mają osoby powyżej osiemnastego roku życia. Wyborcy wybierają swojego kandydata poprzez  uzupełnienie karty do głosowania „ballot”, która następnie jest wrzucana do urny „ballot box”. Niekiedy wybory są rozstrzygane już w pierwszej turze „first ballot”, innym razem konieczne jest organizowanie drugiej tury „second ballot”. Taka sytuacja jest możliwa nawet wtedy, gdy teoretycznie w wyborach startuje osoba „front-runner”, która ma największe szanse na zwycięstwo.

Sprawdź również: korepetycje angielskiego w Warszawie

 

Różne rodzaje

Wiadomo, że na całym świecie na przestrzeni lat istniały różne systemy polityczne. Obecnie najbardziej popularna jest demokracja „a democracy”, jednak możemy się także spotkać z monarchią „a monarchy”, dyktaturą „a dictatorship” i republiką „a republic”. W systemie demokratycznym bardzo ważną rolę pełni rząd „a government”, na jego czele z kolei stoi premier „prime minister”. Prezydent i rząd są powoływani jedynie na pewien okres zwany. Oprócz ogólnych nazw poszczególnych systemów, warto wiedzieć także czym one się charakteryzują i kto stoi na ich czele. Taka wiedza znacznie ułatwi nam konwersacje i zaprezentuje nas jako osoby wykształcone.

Sprawdź również: kursy indywidualne z języka angielskiego – Warszawa

 

Ważne przemówienia

Po zwycięstwie w wyborach, osoba wybrana zazwyczaj rozpoczyna świętowanie od oficjalnego przemówienia. Istotne jest w nim pewne uporządkowanie, które z łatwością można uzyskać znając kilka zwrotów. Do wprowadzenia możemy użyć między innymi „First of all” (przede wszystkim), „To begin with” (zaczynając od). Każda kolejną myśl, czy argument warto rozpocząć od takich zwrotów jak „moreover” (ponadto), „what is more” (co więcej), „further” (dodatkowo), „not only…, but also” (nie tylko…., ale także). Jako podsumowania można użyć „all in all” (ogólnie rzecz biorąc), „Taking everything into consideration” (biorąc wszystko pod uwagę), „lastly” (na koniec). Dobrze zaplanowane przemówienie może poruszyć tłumy, dlatego tak istotne jest by odpowiednio go przygotować. Warto także skupić się w nim na wyrażeniu własnych opinii. Najpopularniejsze zwroty używane w tym przypadku to „As far as I am concerned” (jeżeli chodzi o mnie), „I hold the view/opinion” (moim zdaniem).

Słówka związane z polityką są zazwyczaj ogólnie znane. Mogą przydać się w wielu sytuacjach biznesowych. Polika bowiem ma ogromny wpływ na ekonomię. Znajomość zwrotów opisujących ten dział, będzie niezbędna podczas oficjalnych spotkań.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line