ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

25 angielskich zwrotów związanych z IT

Information technology, czyli IT, to jedna z tych dziedzin, których rozwój jest niemal nie do zatrzymania. Mnóstwo osób codziennie pracuje nad ulepszeniami związanymi z przetwarzaniem informacji. Jest to także bardzo dochodowa dziedzina, dlatego co raz więcej młodych ludzi decyduje się na pracę w roli programisty.

 

Trudności w tłumaczeniu

Każdy kto marzy o karierze wziętego informatyka musi znać angielski. Bez tego ciężko będzie mu pracować. Okazuje się bowiem, że stosując tak zwane funkcje służbowe należy korzystać właśnie z tego języka obcego. W większości nie podejmuje się nawet prób tłumaczenia niektórych komend. Programiści bowiem ucząc się swojego fachu powinni je poznać i zapamiętać w niezmienionej formie.

Sprawdź również: korepetycje angielskiego w Warszawie

 

Od czego się zaczyna?

Praca programisty często wiąże się z analizą „analyse” potrzeb klienta oraz aktualnych trendów oraz z samym projektowaniem „design” i opracowaniem portalu „develop”. Zadanie to zazwyczaj składa się z kilku etapów. Projektant stron WWW „web designer” na początku ustala wymagania osoby zlecającej i przygotowuje wstępny projekt, dopiero wtedy wprowadza ewentualne ulepszenia. Często w prace włącza się grafik, który przygotowuje wizualizacje serwisu. Współczesne strony WWW muszą spełniać pewne kryteria. Najważniejszą z nich jest dostosowanie do urządzeń mobilnych, czyli tak zwana responsywność „responsive web design”, w skrócie RWD. Kolejna kwestia to dostosowanie do użytkownika „user experience”. Programista „developer” po pewnym etapie pracy musi przeprowadzić tak zwane testy całościowe , czyli „end to end testing”. W przypadku odnalezienia błędów „bug” lub „error”, może on szybko wykryć jego źródło i dokonać niezbędnych poprawek. Ostatnio częstym rozwiązaniem w wielu firmach jest wykorzystanie tak zwanego „code-review”, czyli przeglądu kodu. Polega on na tym, że programiści wzajemnie sprawdzają efekty swojej pracy, zwracając uwagę na ewentualne niedociągnięcia.

Sprawdź również: kursy indywidualne z języka angielskiego – Warszawa

 

Zwroty ściśle związane z IT

Niektórych wyrażeń nie można przetłumaczyć w prosty sposób, należy więc przedstawiać całe ich definicje. Dobrym przykładem może być między innymi „boot”, słowo to w języku angielskim ma kilka znaczeń, a w programowaniu oznacza ładowanie systemu. Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z tą dziedziną mogą być więc nieco zagubione. Podobnie jest w przypadku „dedicated”, pierwsze skojarzenie to dedykowany, w kontekście serwera chodzi bardziej o „specjalny”. Bardzo znanym wyrażeniem informatycznym jest „end-user” jest to po prostu użytkownik. Nie ma potrzeby definiowania go jako użytkownika końcowego. Programiści bardzo często irytują się, gdy usłyszą słowo „czcionka”, prawidłowo bowiem powinniśmy używać wyrażenia „font”. Lista takich przykładów jest dużo dłuższa:

hot key – klawisz skrótu,

object-oriented – obiektowy,

paragraph – akapit, fragment,

support – obsługiwać,

user-frendly – łatwy w obsłudze,

double-click – klikniecie dwukrotne,

back-end – zaplecze,

buttom up testing – testowanie integracyjne,

beanch – ścieżka, inna niż główna,

framework – struktura.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line