Nie od dziś wiadomo, że oglądanie filmów w języku angielskim, bez lektora czy polskich napisów, bardzo pozytywnie wpływa na posiadane umiejętności językowe. Jest to także jeden z najprzyjemniejszych sposobów na naukę języka.
Zalety oglądania filmów po angielsku
Główną zaletą oglądania filmów w języku angielskim jest możliwość zapoznania się z kontekstem w jakim wypowiadane są dane słowa. Jest to także szansa na osłuchanie się ze slangami i różnymi akcentami. Ważne jest dobranie filmu do posiadanych przez siebie umiejętności. Przedstawiamy TOP 5 filmów do nauki języka angielskiego!
- Shrek (2001)
Pozycja dla osób zaczynających przygodę z nauką języka
Shrek to animacja o zielonym ogrze, która spodoba się nie tylko dzieciom. Głosu postaciom użyczyły prawdziwe gwiazdy, takie jak m.in. Eddie Murphy czy Cameron Diaz. Dzięki temu, że film ten jest przez większość osób znany i lubiany, sama fabuła nie będzie niczym zaskakującym, co czyni ze Shreka doskonały materiał dydaktyczny
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)
Pozycja dla osób znających podstawy języka
Pierwsza część przygód młodego czarodzieja to film, który z powodzeniem mogą oglądać starsze dzieci i młodzi nastolatkowie. Język, którym wypowiadają się bohaterowie, jest stosunkowo prosty. Nawet osoba na początkującym etapie nauki nie powinna mieć większego problemu ze zrozumieniem dialogów.
- Faceci w czerni (1997)
Pozycja dla osób o średniozaawansowanych umiejętnościach
Film o agentach polujących na kosmitów świetnie się sprawdzi jako materiał ułatwiający naukę języka! Jedną z głównych postaci gra Eddie Murphy, którego angielski jest bardzo zrozumiały i czysty. Wiele tekstów z tego filmu urosło do rangi cytatów, dlatego dobrze się z nim zapoznać.
- Królowa (2006)
Pozycja dla osób posiadających średniozaawansowane umiejętności językowe.
„Królowa” to film z 2006 roku, dzięki któremu zapoznasz się z brytyjskim akcentem w najlepszej postaci – w końcu film dotyczy śmierci księżnej Diany, więc akcent można nazwać wręcz arystokratycznym. Fabuła filmu dotyczy reakcji rodziny królewskiej na wydarzenia sprzed dwudziestu jeden lat.
- Romeo i Julia (1996)
Pozycja dla osób znających język w stopniu zaawansowanym.
Ekranizacja dramatu Szekspira zmusza do skupienia, a jednocześnie daje szansę na pogłębienie wiedzy. Dzięki temu filmowi osoba ucząca się języka ma szansę na osłuchanie się z jego archaiczną, bardzo poetycką formą.