ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Hiszpańskie zwroty, które przydadzą Ci się na lotnisku!

Jakie hiszpańskie zwroty przydadzą nam się na lotnisku?

Podróże kształcą i… stresują. Szczególnie osoby, które nie znają języków obcych. Wybierając się do Hiszpanii powinniśmy się więc odpowiednio przygotować. Nie oznacza to oczywiście, ze koniecznie musimy mówić płynnie po hiszpańsku. Na początek wystarczy znajomość kilku podstawowych zwrotów, szczególnie tych odnoszących się bezpośrednio do podróży.

Kiedy zacząć?

Ogólne przygotowania do podróży zazwyczaj zaczynamy dość wcześnie. Zaplanowanie urlopu, zarezerwowanie noclegów, kupno biletów na samolot to dopiero punkt wyjścia. Kolejne kroki to przygotowanie niezbędnych rzeczy do spakowania i oczywiście poznanie specyfiki danego miejsca. Warto w tym celu przejrzeć informacje o kraju, jego zabytkach i kulturze. Dla tych, którzy chcą też móc porozumiewać się w obcym języku dobrym pomysłem jest zapisanie się na kurs. Bez problemu znajdziemy hiszpański w Krakowie czy Warszawie. Na lekcjach poznamy nie tylko najważniejsze zwroty, ale także będziemy mieli możliwość poznania zwyczajów i tradycji Hiszpanów. Tak przygotowani z pewnością poczujemy się dużo pewniej.

Na lotnisku

Na hiszpańskim lotnisku znajdziemy wiele napisów w tamtejszym języku. Aby swobodnie się po nim przemieszać i znaleźć wszystkie interesujące nas miejsca powinniśmy pamiętać kilka ważnych zwrotów. Zacznijmy od samego lotniska, czyli aeropuerto, inaczej nazywamy je także el vuelo Intercontinental. Tam znajduje się między innymi sala odlotówsalir, odprawa bagażowa – salidas, poczekalnia – los cinturones de seguridad, czy hala przylotów – la llegada. Przebywając na lotnisku możemy zostać poproszeni o pokazanie swoich dokumentów – documentos oraz paszportu – pasaporte. Warto znać także znaczenie takich słów jak el aduanero (bramka na lotnisku), ponerse los cinturones (bagaż), la puerta (kontrola paszportowa), la tripulation (opóźnienie), coger el vuelo (strefa wolnocłowa) czy la facturacion de equipaje (opłata za nadbagaż).

To powinno wystarczyć nam przynajmniej na wstępie. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich tych wyrażeń, nośmy przy sobie rozmówki, bądź korzystajmy z translatora. To oczywiście trochę opóźni naszą komunikację z innymi, ale na pewno zmniejszy stres.

Zobacz też, dlaczego warto zapisać się na kurs języka hiszpańskiego.

Piękno Hiszpanii

Każdy kto był w Hiszpanii chociaż raz, będzie chciał tam wrócić. Niesamowita, przyjacielska atmosfera, przyjemny, ciepły klimat i w końcu piękno zabytków – to wszystko znajdziemy w tym kraju. Warto tam zwiedzać nie tylko największe miasta. Wiele uroku mają miejscowości nie uznawane powszechnie za turystyczne. To właśnie w nich najbardziej zetkniemy się z tamtejszą kulturą i tradycją. Tam posmakujemy pysznych lokalnych potraw i poznamy rodowitych Hiszpanów. Będąc tam nie możemy także zapomnieć o pamiątkach. Najchętniej wybierane są oczywiście tamtejsze smakołyki, którymi można podzielić się w kraju z rodziną i przyjaciółmi. Popularne są także wszelkiego rodzaju magnesy czy figurki nawiązujące do piękna tamtejszych regionów.

Piękno Hiszpanii docenimy jeszcze bardziej, gdy nie będziemy stresować się brakiem umiejętności językowych. Szybki kurs hiszpańskiego i regularne powtórki najważniejszych słówek pozwolą nam swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji i porozumiewać się ze wszystkimi napotkanymi osobami.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line