ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Kurs hiszpańskiego – trzy powody, dla których warto się na niego zapisać

Dlaczego warto zapisać się na kurs hiszpańskiego w Krakowie?

Podnoszenie umiejętności językowych jest obecnie bardzo modne. Wiele osób zna przynajmniej jeden język obcy. Najczęściej jest to oczywiście angielski. Okazuje się jednak, że popularnością zaczyna dorównywać mu także hiszpański. Jest dość prosty w przyswojeniu, a jego znajomość może przynieść nam wiele korzyści.

Używany na całym świecie

Niewiele osób wie, że hiszpański to język z którego korzysta wiele osób na całym globie. Nie ogranicza się on tylko do Hiszpanii. W tym języku mówią także mieszkańcy Ameryki Południowej, a po części także tej Północnej. Nie bez powodu naukę hiszpańskiego rozpoczyna coraz większa grupa osób. Zajmuje on bowiem wysokie trzecie miejsce wśród najczęściej używanych języków świata. Wyprzedzają go jedynie angielski i oczywiście chiński. Popularność tego języka dodatkowo podtrzymuje to, że nie jest zbyt trudny. Bardzo przyjemnie brzmi i co bardzo ważne, nie jest skomplikowany gramatycznie. Przyswojenie podstaw nie powinno nam więc zabrać zbyt wiele czasu. Uczyć możemy się samodzielnie lub uczęszczając na lekcje językowe. Kurs hiszpańskiego w Krakowie, Warszawie czy innych większych miastach Polski znajdziemy bardzo szybko – zanim jednak się na któryś zdecydujemy powinniśmy dokładnie sprawdzić wszystkie opinie na jego temat.

Bogata kulturowo

Niektórzy uczą się tego języka by lepiej poznać szeroko pojętą hiszpańskojęzyczną sztukę. Warto wspomnieć choćby o popkulturze, a więc na przykład kinie. Wszyscy znamy takie postaci jak Antonio Banderas czy Penelope Cruz. W muzyce z kolei króluje popularny Carlos Santana. Obecnie na listach przebojów można znaleźć coraz większą ilość hiszpańskojęzycznych gwiazd. Do tych najbardziej rozpoznawalnych zaliczymy Shakirę, Avaro Solera i oczywiście Jennifer Lopez. Każdy fan tych gwiazd chciałby znać znaczenie ich tekstów. Jeśli z kolei naszym hobby jest sztuka sensu stricte, czyli malarstwo, rzeźba czy literatura, także nie będziemy zawiedzeni. Ucząc się hiszpańskiego, a przy okazji kultury krajów z tego kręgu językowego, poznamy historię takich osobistości jak Franciso Goya czy Salvador Dali.

Sprawdź też, jakie hiszpańskie słówka przydadzą Ci się na lotnisku!

Studia i praca

Nauka języka hiszpańskiego otworzy przed nami wiele drzwi. Znając go na poziomie komunikatywnym bez problemu dostaniemy się na zagraniczne uczelnie, czy weźmiemy udział w wymianie typu Erasmus. Z kolei posługując się płynnym hiszpańskim z pewnością wyróżnimy się na rynku pracy. Będzie to przydatne zarówno poza granicami kraju jak i w samej Polsce. W naszym kraju otwierane są filie różnych firm, w których wymagana jest dobra znajomość kilku języków obcych.

Znajomość języków jest obecnie niemal niezbędna. Pozwala ona swobodnie podróżować po całym świecie, pracować w wymarzonym kraju oraz rozwijać swoje pasje. Nauce oczywiście trzeba poświęcić trochę czasu, jednak na pewno jest to dobra inwestycja. Im bardziej zaangażujemy się w przyswajanie wiedzy, tym większa szansa na to, że szybko nauczymy się nowych rzeczy i będziemy mogli wykorzystać je w praktyce. Częste powtórki, urozmaicone lekcje i mnóstwo chęci to recepta na językowy sukces.

 

 

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line