ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Czy chodzenie na wakacyjne kursy językowe ma sens?

Czy chodzenie na wakacyjne kursy językowe ma sens?

Wakacje to świetny czas na próbowanie nowych rzeczy. Mamy wtedy nieco więcej wolnego czasu, a piękna pogoda motywuje nas do działania. Jedną z możliwości ciekawego spędzenia letnich miesięcy jest nauka języków obcych. Zamiast szukać kolejnych wymówek warto udać się wtedy na wakacyjny kurs językowy.

Szybko i skutecznie

Wielu z nas nie ma cierpliwości i bardzo szybko chciałoby zauważyć pierwsze wyniki nauki języków. Niestety nie każdy ma predyspozycje do sprawnego przyswajania wiedzy. Zdecydowana większość potrzebuje nieco więcej czasu i regularnych lekcji. Jeśli jednak w czasie roku nie możemy się zorganizować, warto wybrać wakacyjne kursy językowe. Zazwyczaj są one bardzo intensywne, by przerobić możliwie dużą ilość materiału. Jednocześnie jednak nie przytłaczają kursanta i pozwalają na najbardziej optymalną naukę. Co więcej przez mniejszą ilość godzin lekcyjnych podczas tego typu kursów, większy nacisk kładzie się na komunikację. Dzięki temu, po wakacyjnym kursie językowym bez problemu powinniśmy umieć komunikować się poza granicami Polski.

Dla każdego, coś dobrego

Nie jedna osoba ma za sobą pierwsze kursy językowe. Doświadczenia niektórych nie należą do najlepszych, przez co unikają one kolejnych zajęć. Jest to błędne podejście. Warto poszukać takiej szkoły, w której grupy są niewielkie, a lektorzy odpowiednio przeszkoleni. Świetną cechą wakacyjnych kursów językowych jest to, że angażują one każdego kursanta. Niezależnie od tego, czy jesteśmy wzrokowcami, czy słuchowcami zajęcia będą prowadzone w taki sposób, że na pewno coś z nich wyniesiemy. Dodatkowo każda lekcja jest niezwykle intensywna, w związku z tym, że tego typu kursy trwają krótko, bo zaledwie parę tygodni, lektorzy starają się maksymalnie wykorzystać ten czas. Możemy spodziewać się wielu zadań, konwersacji i ćwiczeń.

W ramach przygotowania

Wakacyjne kursy językowe doskonale sprawdzą się jako odświeżenie już zdobytej wiedzy. Dzięki nim przypomnimy sobie najważniejsze zwroty i nauczymy się nowych. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy planujemy wyjazd za granicę. Bardzo często tego typu wypadom towarzyszy duży stres, czy na pewno poradzimy sobie z komunikacją w obcym języku. Dodatkowe zajęcia pozwolą nam się przełamać i odkryć własne umiejętności. Jeśli chcemy położyć nacisk właśnie na umiejętności typowo komunikacyjne warto wybrać zajęcia z native speakerem. Są one prowadzone w ojczystym języku lektora, więc osłuchamy się z prawidłową wymową i akcentem.

Wakacyjne kursy językowe mają ogromny sens i powinien skorzystać z nich każdy, kto chce podszlifować swój język obcy. Dobrze odnajdą się na nim osoby nie dysponujące dużą ilością czasu, chcące szybko i za niewielkie pieniądze nauczyć się czegoś nowego. Bardzo często to właśnie w wakacje znajdujemy chwile na spełnienie naszych marzeń i realizację celów. Jest to doskonały moment, by wrócić do dawno odłożonej nauki angielskiego, czy innego języka. Przy dobrej motywacji i odrobinie ciężkiej pracy z pewnością szybko zauważymy wyniki i nie będziemy żałować poświęconego jej czasu.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line