Dzieci uwielbiają chłonąć nowe rzeczy. Interesuje je otaczający świat, chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach i nie boją się wyzwań. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Maluch nie może być do niczego zmuszany, ale warto inspirować go do podejmowania nowych niewielkich wyzwań, które w przyszłości mogą bardzo zaprocentować.
Potrzeby językowe
Wybierając szkołę językową dla dziecka warto zastanowić się czego właściwie oczekujemy i na czym najbardziej nam zależy. W przypadku przedszkolaka ta kwestia wydaje się być prosta. Rodzice zazwyczaj pragną zaszczepić w maluchu chęć do nauki języka, pokazać że wcale nie musi być to trudne przedsięwzięcie.
Sprawdź, jak zapisać się na zajęcia z native speakerem w Krakowie.
Lekcje w szkole
Dzieci w Polsce już od przedszkola mogą bezpłatnie uczyć się angielskiego. Jak wiadomo jednak to nie wystarcza. Zazwyczaj grupy na zajęciach są spore, panie muszą poświęcić wszystkim uczniom tyle samo uwagi. Wiele osób nie jest także zadowolonych z poziomu nauczania. Program jest uśredniony, dlatego niektóre dzieci będą miały problem żeby za nim nadążyć, inne z kolei podczas zajęć będą się zwyczajnie nudzić.
Poszukiwania czas zacząć
Dodatkowe zajęcia językowe można rozpocząć już od wczesnego wieku. Warto jednak dobrać je odpowiednio dla dziecka. Ci najmłodsi nie skupią uwagi na zbyt długo, dlatego zajęcia muszą być bardzo urozmaicone. Na początek świetnie sprawdzą się lekcje poprzez zabawę. Wszelkiego rodzaju wierszyki, piosenki i gry zapadną dzieciom w pamięci bardzo szybko. Wybierajmy więc szkoły, które pokażą maluchowi jak przyjemne może być przyswajanie wiedzy. Przykładowo wspólna zabawa w gotowanie pozwoli poznać zagadnienia związane z kuchnią.
Kolejna ważna kwestia to kwalifikacja do poszczególnych grup. Szkoły językowe zazwyczaj kojarzą się nam z testami wstępnymi, w przypadku zajęć dla najmłodszych raczej nie są potrzebne, ponieważ większość dzieci jest na poziomie podstawowym. Warto również sprawdzić, czy grupy nie będą zbyt duże. Najlepiej celować w takie, gdzie maksymalnie jest 15 osób. Większe klasy utrudniają naukę i nie pozwalają się skupić.
Żadna dobra szkoła językowa nie istniałaby bez nauczycieli. Oczywiście powinniśmy zorientować się jakie kwalifikacje posiadają lektorzy, sprawdzić ich doświadczenie. Oprócz samych kwestii językowych ważne są także te typowo pedagogiczne. Praca z dziećmi wygląda zupełnie inaczej niż z dorosłymi. Należy wybrać takie sposoby prowadzenia lekcji, by skupić na dłużej ich uwagę. Dobrze wyszkolony lektor nie będzie miał z tym żadnego problemu. Nauczyciel powinien być ciepłą i miłą osobą, aby dziecko szybko złapało z nim kontakt.
Zobacz również: angielski indywidualnie – Kraków
Niekiedy, warto także dowiedzieć się z jakich metod nauczania korzysta dana szkoła. Nie chodzi tu jedynie o podejście do nauki, ale także informacje o używanych materiałach. Czy będą to książeczki, zabawki, gry czy narzędzia interaktywne?
Wybór szkoły językowej dla przedszkolaka ma duże znaczenie. W pewnym sensie to od niej zależy, czy uda nam się przekonać nasze dziecko do nauki angielskiego. Dobry nauczyciel pokaże maluchowi jak się uczyć i zachęci do zdobywania wiedzy w przyszłości.