ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Jak przygotować się do pierwszych zajęć języka obcego – podpowiadamy!

Jak przygotować się do pierwszej lekcji w szkole językowej?

Pierwsze zajęcia językowe bywają stresujące. Nerwy są tym większe, jeśli to dopiero początek naszej przygody z językiem obcym. Można sobie oczywiście odpowiednio poradzić ze stresem. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, które warto wprowadzić w życie.

Bez niespodzianek

Największy stres zazwyczaj jest związany z nowym miejscem i nowymi ludźmi. Zazwyczaj boimy się tego, czego nie znamy. Warto więc poczytać nieco o samych zajęciach i lektorach. Dowiedzieć się jak przebiegają, czy skupiają się na częstych dialogach, czy raczej pracy indywidualnej. Oprócz przejrzenia strony internetowej szkoły, na której znajdziemy mnóstwo informacji dotyczących metod nauczania i doświadczenia nauczycieli, dobrze jest także sprawdzić opinie w mediach społecznościowych. Znajdziemy tam bowiem oceny osób, które już uczestniczyły w zajęciach. Dzięki temu upewnimy się, że wybraliśmy odpowiedni kurs i będziemy wiedzieli na co się przygotować.

Podstawowe wiadomości językowe

Jeśli stres wiąże się z zupełną nieznajomością języka, możemy nauczyć się podstawowych słówek samodzielnie. Wystarczą proste zwroty, na przykład te które pozwolą nam się przedstawić. Nawet te kilka słów pozwoli nam nabrać pewności siebie. Ma to szczególne znaczenie gdy lekcje prowadzi native speaker. W Krakowie, czy Warszawie bez problemu znajdziemy kursy prowadzone właśnie przez takie osoby. Z pewnością pozwalają one szybciej przyswoić wiedzę, osłuchać się z odpowiednim akcentem i w końcu nabrać odwagi do używania języka obcego na co dzień.

Zapoznać się z podręcznikiem

Zazwyczaj przed rozpoczęciem zajęć zostajemy poinformowani o używanych na lekcjach książkach. Gdy już się w nie zaopatrzymy, możemy na spokojnie zapoznać się z omawianym materiałem. Dzięki temu jeszcze przed zajęciami będziemy wiedzieli od czego rozpocznie się lekcja. To z kolei pomoże nam się przygotować. Nie wyprzedzajmy jednak faktów i na początek sprawdźmy jedynie kilka pierwszych stron.

Odpoczynek też jest ważny

Przed pierwszymi zajęciami powinniśmy się odprężyć i nieco wypocząć (oczywiście w miarę możliwości). Możemy być pewni, że po ciężkim i pracowitym dniu ciężko będzie nam przyswajać nową wiedzę. Wyczerpani nie wyniesiemy zbyt wiele informacji z zajęć. Rzecz jasna nie zawsze będziemy mieli ten przywilej, by ze świeżym umysłem przychodzić na zajęcia. Starajmy się wtedy maksymalnie skupić na omawianych tematach, a najpóźniej na drugi dzień powtórzyć na spokojnie cały przerobiony materiał.

Zobacz też, jak po lekcjach zapamiętywać słówka w prosty sposób.

Pierwsze lekcje języka obcego nie muszą być straszne. Wiele zależy od placówki jaką wybraliśmy i metod nauczania jakie są tam stosowane. Dlatego też, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję powinniśmy przemyśleć nasze oczekiwania. W szkole, w której nam się nie podoba, nie nadążamy za grupą lub nie możemy porozumieć się z lektorem szybko stracimy zapał do pracy i w końcu zrezygnujemy z nauki. Po takich przygodach ciężko jest wrócić do lekcji. Bezpieczniej więc od razu skupić się na poszukiwaniach odpowiedniego miejsca i maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

 

 

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line