ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Nauka kolejnego języka obcego – dlaczego warto

W dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym jest niemal standardem – z pewnością zaś nie jest niczym dziwnym czy wyjątkowym. Niemal każdy pracodawca wymaga znajomości języka angielskiego, jest on wymagany niemal w każdej branży. Z tego powodu, osoby które chcą umocnić swoją pozycję na rynku pracy decydują się na rozpoczęcie nauki kolejnego języka – niemieckiego, francuskiego, a także języków mniej popularnych, takich jak włoski czy japoński! Warto rozpocząć naukę kolejnego języka obcego także z innych powodów niż kariera.

 

Stymulacja mózgu i rozwój osobisty

Naukę kolejnego języka obcego warto zacząć przede wszystkim dla samego siebie! Nauka kolejnych struktur językowych, szczególnie takich które pochodzą z innej grupy językowej niż te które udało nam się już opanować, jest czymś niezwykle korzystnym dla rozwoju mózgu. Nie bez powodu mówi się, że każdego kolejnego języka uczymy się szybciej –naukowcy udowodnili, że poprawianie kompetencji językowych oraz poznawanie nowych języków wpływa na powstawanie synaps, dzięki czemu poprawiamy swoją pamięć, a także szybciej przyswajamy nowe informacje.

Warto także pamiętać, że przeznaczanie swojego czasu oraz pieniędzy na naukę kolejnego języka obcego jest inwestycją w samego siebie. Rozwój osobisty jest podstawą do budowania pewności siebie, ale przede wszystkim jest to coś, co przynosi niepoliczalne zyski. Wpływa na samozadowolenie, samoakceptację, a także na ogólne poczucie zadowolenia.

Według badań naukowców z Toronto, dzięki nauce języków obcych można uniknąć choroby Alzheimera, a także opóźnić objawy demencji starczej. Według badania przeprowadzonego na 250 ochotnikach u osób, które znały dwa lub więcej języków pierwsze objawy Alzheimera pojawiały się dużo późnej niż w przypadku osób które nie miały takich umiejętności. Mózg pozostawał dłużej sprawny, co najlepiej świadczy o tym, jak pozytywny wpływ ma nauka języka na ludzki umysł.

 

Świat staje się bliższy, rozumiemy więcej

Stymulacja połączeń nerwowych nie jest jedyną korzyścią, jaka płynie z nauki kolejnego języka. To właśnie dzięki  temu, że poznajesz kolejne języki, stajesz się bardziej otwarty na świat oraz na nowe kultury, łatwiej jest także podróżować, znając kilka języków.

Ciekawą przygodą może być nauka języka orientalnego, nietypowego, którego znajomością nie może się pochwalić zbyt duże grono osób. Jest to okazja do zapoznania się z zupełnie innym światem, a także na nawiązanie kontaktu z innymi osobami uczącymi się tego języka. Poznawanie nowych ludzi, którzy mają takie same pasje jak Ty zawsze jest rozwijające.

Nauka języków obcych ma bardzo dobry wpływ na ludzki mózg, dlatego warto ją rozpocząć dla samego siebie, a nie tylko ze względu na rynek pracy. Naukę można rozpocząć samemu, jednak szczególnie na początku warto skorzystać z kursów w szkole językowej – z pewnością będzie to ciekawe, rozwijające doświadczenie.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line