ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Efektywne sposoby na naukę słówek po hiszpańsku – 5 skutecznych porad

Nauka języków obcych może być przyjemna o ile znajdziemy na nią dobry sposób. Nie jest to jednak proste zadanie. Musimy wypróbować wielu metod i ocenić, która jest dla nas najlepsza. Nie zawsze to, co sprawiło się u kogoś może być dobre w naszym przypadku, dlatego warto nieco poeksperymentować i przekonać się samemu.

Zawsze w kontekście

Pierwsza zasada skutecznej nauki słówek z języka obcego to nauka w kontekście. Dużo prościej jest nam zapamiętać wyrazy, których użyjemy w zdaniu. Działa to trochę na zasadzie skojarzeń. Ten sposób jest szczególnie skuteczny jeśli naukę połączymy z krótkimi rozmówkami. Możemy umówić się ze znajomym na wspólne powtórki i słownictwo przyswajać właśnie dzięki rozmowom.

Pobudzenie wyobraźni

Nauka nie może być nudna. Jeśli szybko będzie nas męczyć, a czas na nią przeznaczony zacznie się dłużyć, szybko zrezygnujemy z dalszych powtórek. Zadbajmy więc o to, by naukę urozmaicić. Wszelkiego rodzaju kolorowe fiszki, czy mapy myśli sprawdzą się w tym przypadku znakomicie. Im więcej kolorów tym lepiej, możemy podzielić je tematycznie.

Jeśli fiszki to dla nas za mało, skupmy się na otoczeniu. Nie chodzi o to, by całkowicie się wyciszyć. Wręcz przeciwnie. Ucząc się słówek dotyczących sypialni, kuchni, czy każdego innego pomieszczenia po prostu do niego pójdźmy i starajmy się wskazać wszystkie przedmioty, o których mówimy. Ten sposób pozwala na naprawdę szybkie przyswojenie wiedzy.

Ćwiczyć i… ćwiczyć!

W każdej dziedzinie, w której chcemy coś osiągnąć niezbędne są codzienne ćwiczenia. Nauka hiszpańskiego nie będzie skuteczna jeśli powtórki będziemy robić jedynie w głowie, albo zaczniemy gromadzić wielostronicowe notatki. Lepiej jest pracować z żywym językiem. Wykorzystujmy każdą wolną chwilę na rozmowy w danym języku, znajdźmy kogoś z kim będziemy mogli prowadzić proste dialogi.  Jeśli nie mamy szansy na rozmowę z rodowitym Hiszpanem, poszukajmy kogoś kto zna ten język i poświeci nam nieco czasu.

Na różne sposoby

Nie ograniczajmy się do jednej metody. Jednego dnia możemy obejrzeć film po hiszpańsku, drugiego przeczytać hiszpańskojęzyczny artykuł, a kolejnego posłuchać muzyki. To wszystko sprawi, że nauka nigdy nie będzie nudna i zawsze chętniej do niej wrócimy. Oczywiście takie sposoby nie pozwolą na przyswojenie nowych rzeczy, ale znacznie pomogą w powtórkach, a dodatkowo pozwolą miło spędzić czas.

Nie wszystko naraz

Niektórzy chcą w bardzo krótkim czasie przyswoić ogromną ilość materiału. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Dodatkowo wzięcie na siebie zbyt wiele może spowodować, że szybko się poddamy. Dlaczego? Efekty takiej nauki będą raczej mierne, nawet jeśli poświecimy jej mnóstwo czasu.

Jeśli sami mamy problemy z odpowiednią organizacją nauki, zapiszmy się na dodatkowe zajęcia. Hiszpański w Krakowie, znajdziecie między innymi w naszej szkole. Doświadczeni lektorzy na pewno pomogą nam w szybkim przyswojeniu wiedzy.

Nauka hiszpańskiego może być przyjemna. To dość prosty język, więc jeśli odpowiednio zabierzemy się do lekcji, możemy mieć pewność że w niedługim czasie zobaczymy pierwsze efekty.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line