ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

W jaki sposób dogadać się za granicą nie znając języka obcego?

rozmowa za granica

Podobno języki obce otwierają drzwi do poznania nowych ludzi, kultur, tradycji. Na tym między innymi opiera się nauka w szkole językowej Lincoln. Nawet krótki wakacyjny kurs językowy będzie bardzo przydatny. Jednak brak umiejętności posługiwania się danym językiem nie może powstrzymywać nas przed wyruszeniem w świat. Czy osoba która posługuje się językiem hiszpańskim powinna jeździć tylko do Hiszpanii, Meksyku i na Filipiny? Absolutnie nie! Wystarczy ledwie kilka sprytnych technik komunikacyjnych, żeby dogadać się w każdym kraju.

Czy języki obce rzeczywiście nie przydadzą się zagranicą?

Oczywiście znajomość popularnych języków takich jak angielski, hiszpański, czy rosyjski bywa bardzo pomocna zagranicą. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą nam się przydać. W szkole językowej Lincoln uczymy angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Wszystkim polecamy przyswajanie tych języków, ponieważ otwierają drzwi do kariery, ale również pomagają nabrać pewności siebie zagranicą.

Mowa ciała, jako uniwersalny sposób na przekazanie myśli

Jest to chyba najprostszy sposób komunikacji w innym kraju. Mowa ciała okazuje się przydatna, jeżeli znamy podstawy danego języka, ale trudno nam sprawnie wyjaśnić, o co chodzi. Większość gestów jest uniwersalna na całym świecie, warto jedynie przyjrzeć się przed podróżą, które z nich mogą być rozbieżne, by nikogo nie urazić lub nie wprowadzić w błąd. Na przykład w Bułgarii kiwanie głową oznacza „nie”. A ten gest wykonujemy często nieświadomie, gdy chcemy powiedzieć  „tak”.

Użyj translatora lub rozmówek

Użycie translatora jest czasami bardzo potrzebne, gdy chcemy przekazać swoją myśl, czy prośbę. Nawet jeżeli nie umiemy wymówić jakiegoś słowa, to można pokazać je na wyświetlaczu telefonu. Zdarza się jednak, że translator źle przetłumaczy słowo lub zdanie pomijając jego kontekst. Wówczas warto posłużyć się rozmówkami online lub tradycyjnymi.

Porozumiewaj się za pomocą rysunków

Jeżeli tylko mamy przy sobie kartkę i długopis to warto narysować o co nam chodzi. Rysunek musi być przejrzysty i prosty. Szczególnie taka metoda przydaje się, jeżeli chcemy, aby miejscowy wskazał nam drogę. Z tłumaczenia możemy nic nie zrozumieć, za to spoglądając na kartkę bez problemu dojdziemy do celu.

Zapamiętaj pojedyncze słowa

Pierwszy kontakt z obcokrajowcem może skończyć się nieporozumieniem, ale każdy kolejny będzie bardziej owocny. Warto zapamiętać podstawowe słowa, których możemy nauczyć się od miejscowego. Jeżeli ma czas i chęci nauczy nas również podstawowych zwrotów i zdań. Warto wówczas zapisać je sobie na kartce i w razie potrzeby przekazać myśl następnym razem.

Wakacyjny kurs w szkole językowej Lincoln

Nawet jeżeli podchodzimy do nauki danego języka pierwszy raz i nie znamy ani jednego słowa, nie warto rezygnować z podróży w nieznane. Język angielski jest popularny w wielu krajach, a szkoła językowa Lincoln przygotowała wakacyjny kurs, który może się odbyć przed planowanym wyjazdem.. Trwa 3 tygodnie i po tym czasie będziemy potrafili skonstruować proste zdania i poznamy dużo słówek. Kurs elementarny w szkole Lincoln pozwoli nabyć pewności siebie za granicą. Nic nie może nam przeszkodzić w poznawaniu świata.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line