ul. Karmelicka 29
Kraków

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 19.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Czy wakacyjne kursy doprowadzą Cię do celu?

Wakacje to tradycyjny czas odprężenia dla uczniów i studentów. Również osoby pracujące zawodowo w tym okresie zazwyczaj mają na swoim stanowisku nieco mniej obowiązków i najczęściej udają się również na zasłużony urlop. Coraz więcej z nas stara się jednak wykorzystać ten czas rozwijając swoje umiejętności. Popularnym przykładem jest wakacyjny kurs języka angielskiego. Warszawa i inne polskie miasta w okresie letnim żyją nieco wolniej – zaś w szkołach językowych nieco łatwiej zapisać się na wybrany kurs. Czy wakacyjne kursy języka angielskiego rzeczywiście doprowadzą nas do celu, jakim jest poszerzenie kompetencji językowych lub przygotowanie się do ważnego egzaminu?

Nie trać czasu

Wakacje to czas, w którym wielu z nas podróżuje po świecie, między innymi do Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych. Taki wyjazd również stanowi szansę na szlifowanie umiejętności językowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że o ile w jego trakcie z pewnością poprawimy nasze umiejętności konwersacyjne, to jednocześnie posługując się prostym codziennym językiem niekoniecznie wzbogacimy swoją wiedzę gramatyczną, a także elementy języka bardziej formalnego, który będzie od nas wymagany na stanowisku pracy w międzynarodowej firmie, bądź w pracy naukowej.

Z takiego punktu widzenia wakacyjne kursy języka angielskiego stanowią ciekawą alternatywę wobec wyjazdu zagranicznego lub nauki języka na własną rękę, która pozwoli nam niemal jedynie wzbogacić swoje słownictwo. Kursy wakacyjne z założenia kładą nacisk na wszystkie aspekty kompetencji językowych, a ich zakres tematyczny jest dość różnorodny.

Bardzo ważna jest również intensywność takich kursów. Zwykle odbywają się w dość małych grupach w formie kilkugodzinnych zajęć kilka razy w tygodniu. Taka intensywna nauka, jeśli podejdziemy do niej ambicjonalnie i starannie może zatem dać nam więcej niż cały semestr lub dwa semestry zwykłego kursu. Zdobywana wiedza nie zdąży, ujmując to nieco kolokwialnie „wyparować” z naszej głowy, gdyż w trakcie kursu ciągle będziemy jej używać.

Przygotuj się do egzaminu podczas wakacji

Jest jeszcze jedna zaleta, która wyróżnia wakacyjne kursy angielskiego. Warszawa i inne polskie miasta to miejsca, w których możemy przystępować do egzaminów na certyfikaty językowe. Wiele intensywnych kursów językowych odbywających się w trakcie wakacji jest ściśle sprofilowana pod egzaminy językowe z angielskiego – między innymi FCE i CEA.

W tym przypadku efekt świeżości również miewa niebagatelne znaczenie. Intensywna nauka angielskiego w trakcie wakacji sprawi, że przystępując do egzaminu we wrześniu lub październiku znacznie zwiększamy swoje szanse na pozytywny efekt końcowy.

Wakacyjne kursy angielskiego – Warszawa i Kraków

Szkoła języków obcych Lincoln zaprasza na intensywne wakacyjne kursy angielskiego w Warszawie oraz wakacyjne kursy angielskiego w Krakowie. Oferujemy 3-tygodnioiwe cykle o różnej intensywności – 36 lub 60 godzin, które odbywają się w małych grupach, gdzie kładziemy nacisk na każdy rodzaj komunikacji i praktyczne umiejętności. W swojej ofercie posiadamy również kursy służące do idealnego przygotowania kandydatów do egzaminu FCE i CEA.

Skontaktuj
się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj
test on-line