Londyn to jedna ze światowych stolic biznesu. Nic więc dziwnego, że szczęścia szukają tam również założyciele polskich startupów, a także cyfrowi nomadzi, pracujący zdalnie. Zwłaszcza na początkowym etapie działalności budżet bywa dość ograniczony. Optymalnym sposobem na cięcie kosztów w tak dużym mieście jak stolica Wielkiej Brytanii jest co-working. Gdzie go szukać? Jakie opcje daje co-working w Londynie?
Co-working w Londynie w przyjaznej atmosferze!
Co-working w Londynie daje ogromne możliwości pod względem znalezienie miejsca, w którym praca będzie samą przyjemnością. Do dyspozycji są typowe powierzchnie biurowe, ale również przestrzenie bardziej przypominające kluby i kawiarnie. W takich okolicznościach nierzadko powstają innowacyjne pomysły! Pod względem designu do najciekawszych miejsc co-workingowych z pewnością zaliczają się:
- Soho Works Shoreditch – zlokalizowany w eleganckim TEA Building i urządzony w wiktoriańskim stylu,
- Mortimer House, Fitzrovia – reprezentujący styl Art Deco, w którym oprócz komfortowego miejsca do pracy można oddawać się zajęciom fitness i jogi, w trakcie przerwy od wykonywanych zadań,
- The AllBright, Fitzrovia – dedykowany kobietom i wyposażony dodatkowo w klub fitness i salon urody,
- Campus London – inspirowany biurami Google i dedykowany freelancerom oraz startupom zajmującym się nowymi technologiami,
- The Office Group – sieć biur co-workingowych obejmująca ponad 30 lokalizacji, z których można korzystać w różnych częściach miasta.
Podobnych obiektów w całym Londynie są setki, jeśli nie tysiące!
Koszty co-workingu w Londynie
Co-working w Londynie to oferta niezwykłe zróżnicowana cenowo. Koszty wynajmu biura rozpoczynają się już od kilku funtów dziennie. Wszystko zależy od tego, jak bardzo prestiżowa i wzbogacona o dodatkowe udogodnienia jest dana lokalizacja. Więcej trzeba zapłacić w ścisłym centrum miasta, a sporo mniej na obrzeżach. Z drugiej strony, praca w biznesowym centrum Londynu to okazja do inspirujących spotkań! Cena zależy także od potrzeb freelancera. Niektórym wystarczy dostęp do wspólnej przestrzeni, inni płacą nieco więcej za spokojną pracę przy własnym biurku. Miesięczny abonament może więc kosztować od 100 do 300 funtów.
Bardzo elastyczna oferta dla dynamicznych freelancerów
W tak dużym i skoncentrowanym na biznesie mieście jak Londyn, każdy znajdzie optymalną przestrzeń co-workingową. Do dyspozycji klientów są urozmaicone pakiety od dostępu do wspólnej przestrzeni w wybranych lokalizacjach, po własne stanowisko pracy z pełnym wyposażeniem. Standardem stają się darmowe napoje, jak również dostęp do kuchni i prysznica. Startupy mogą zdecydować się na wynajęcie całej sali wyposażonej w sprzęty biurowe, tablice i projektor, co mocno sprzyja pracy zespołowej. Takie przestrzenie nadają się także do prowadzeniu działalności skoncentrowanej na usługach, takich jak kurs angielskiego czy doradztwo biznesowe.
Każda osoba pracująca zdalnie, która odwiedza Londyn i skorzysta z co-workingu szybko dostrzeże zalety tych wyjątkowych przestrzeni biurowych!