ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Który z języków obcych jest najcięższy do nauczenia?

nauka języków obcych

Obcokrajowiec-poliglota pewnie powiedziałby, że język polski jest najtrudniejszy. Ma na to wpływ trudna wymowa, ortografia, gramatyka (język polski posiada aż 17 form gramatycznych!). A jaki język jest najcięższy do nauczenia dla Polaka? Czy warto uczyć się języków trudnych, czy raczej łatwiejszych do przyswojenia? Jak bardzo ważna może okazać się znajomość języka chińskiego lub certyfikat FCE. Warszawa oferuje wiele możliwości nauki języków obcych, warto z nich skorzystać.

Jakie kryteria bierzemy pod uwagę?

Opanowanie obcego języka otwiera przed nami wiele drzwi. Jednym z najłatwiejszych i najczęściej wybieranych przez Polaków jest oczywiście język angielski, a za nim niemiecki i hiszpański. Określając stopień trudności nauki danego języka należy wziąć pod uwagę gramatykę i strukturę zdań, wymowę oraz czas jaki należy poświęcić na naukę. Oczywiście mogą to być indywidualne sprawy, w zależności od naszych zdolności językowych. Hindi, urdu, bengalski? Nie. Okazuje się, że najtrudniejszym językiem na świecie jest ten, którym posługuje się największa populacja na świecie. Chodzi oczywiście o język chiński.

Azja w czołówce

Oprócz języka chińskiego za bardzo trudne do nauczenia uważa się języki koreański i japoński. Aż dla 1,39 mld osób chiński jest ich językiem ojczystym. Co ciekawe tym językiem w mowie i piśmie włada biegle zaledwie 1/3 mieszkańców Chin. Pozostali stosują uproszczenia. Skoro Chińczycy nie są biegli w swoim języku, to czy Polacy mogą się go nauczyć? Szacuje się, że opanowanie w sposób komunikatywny tego języka wymaga ok. 88 tygodni nauki. Uważa się, że najtrudniejsza jest pisownia, która obejmuje kilkadziesiąt tysięcy znaków. Ponadto relacje pomiędzy pismem a mową są równie skomplikowane. Oprócz zapisu należy opanować również 5 tonów. Zaletą języka chińskiego jest natomiast gramatyka (bez przypadków). Równie trudny dla Polaków jest język japoński, jednak zdecydowanie więcej osób uczy się z sukcesem mówić, niż pisać w tym języku.

Szkoła językowa Lincoln – przyszłość w Twoich rękach

Zdecydowanie warto uczyć się trudnych języków i chłonąć obcą kulturę, niezbędną do poznania danego języka. Taka umiejętność znakomicie wygląda w CV, jednak przeważnie uczymy się języka chińskiego z uwagi na zainteresowanie kulturą Chin. Zdecydowanie najwięcej ludzi na świecie posługuje się językiem angielskim jako drugim. Taka umiejętność otwiera drzwi do kariery w Polsce i zagranicą. Podobnie jak znajomość języka niemieckiego. W Stanach Zjednoczonych osoby znające niemiecki otrzymują o wiele wyższą pensję, niż osoby znające francuski i hiszpański. Szkoła językowa Lincoln zwraca szczególną uwagę na naukę języków popularnych, co jest niezwykle korzystne dla osób uczących się lub pracujących zagranicą. Statystycznie osoby, które znają kilka języków otrzymując również wyższe zarobki.

Cambridge English: First (FCE) – Warszawa, miastem możliwości

W szkole językowej Lincoln można doskonale przygotować się do egzaminu uzyskać certyfikat z języka, którego znajomość przyda się w największej liczbie krajów na świecie, czyli angielskim. Egzamin jest odpowiedni dla osób, które pewnie posługują się językiem angielskim (poziom B2) i chcą zadbać o swoją przyszłość, zdobyć pracę, również na rynku międzynarodowym. Potwierdzeniem umiejętności posługiwania się angielskim w środowisku akademickim i zawodowym jest właśnie certyfikat FCE. Warszawa i Kraków to miasta, gdzie Lincoln przygotowuje kompleksowo do tego egzaminu, który cieszy się uznaniem na całym świecie. Każdego roku zdaje go ponad 3 miliony osób ze 130 krajów. Zdecydowanie warto postawić na popularny i najłatwiejszy język na świecie, który daje ogromne perspektywy zawodowe. Trudne języki, takie jak chiński i japoński warto przyswajać ze względu na interesującą kulturę tych państw, a także dla samorozwoju lub planowanych biznesów na tamtejszych rynkach.

Skontaktuj się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj test on-line