ul. Chmielna 36
Warszawa

Poniedziałek - Piątek 08.30 - 20.30
Sobota: 10.00 - 14.00

Dlaczego umiejętność mówienia po angielsku jest tak ważna?

angielski rozmowa

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie jest obecnie tylko atutem, ale wręcz koniecznością. Przede wszystkim ułatwia nam porozumiewanie się z ludźmi na całym świecie, a także otwiera drzwi do ciekawej kariery. Angielski jest podstawowym językiem obcym w szkołach i na studiach, dzięki jego nauce zdamy egzaminy i zadbamy o własny rozwój. Jeśli natomiast angielski będzie nam potrzebny w pracy, dobrym rozwiązaniem jest kurs Business English.

Podróże z językiem angielskim

Jeżeli chcemy podróżować po całym kraju, poznawać nowe kultury, zawierać nowe znajomości, warto przynajmniej w stopniu komunikatywnym poznać język angielski. Jest to język uniwersalny, jeden z najłatwiejszych na świecie i z pewnością znajdziemy zagranicą osoby, które bez problemu nas zrozumieją. Ponadto znajomość angielskiego pozwoli nam dodać pewności siebie w innych krajach. Może się zdarzyć tak, że mieszkańcy danego państwa nie zrozumieją ani jednego słowa po angielsku, ale możemy udać się do informacji turystycznej w dużym mieście i dowiedzieć się jak dojść na miejsce docelowe. Nawet jeżeli aktualnie podróżujemy tylko palcem po mapie, możemy poznawać innych ludzi za pomocą internetu, a w przypadku głębszej znajomości, wybrać się do kraju naszego przyjaciela. Język angielski jest więc ogromnym atutem, jeżeli wyjeżdżamy zagranicę, bierzemy udział w programie Erasmus lub odwiedzamy przyjaciół.

Lepsza praca dzięki znajomości języków

Większość z nas nie posługuje się kilkoma językami, a niektórzy z nas twierdzą, że nie mają predyspozycji do nauki. Nieprawda! Każdy z nas może biegle nauczyć się angielskiego przy pomocy dobrego native speakera. Bardzo często umiejętność posługiwania się innym językiem, a przede wszystkim angielskim pozwala nam na zdobycie upragnionej pracy i wyższych zarobków. Szczególnie angielski biznesowy (kurs business English) jest ceniony przez pracodawców, którzy oczekują kontaktów z zagranicznymi dostawcami, klientami, czy kontrahentami. W szkole językowej Lincoln przykładamy dużą wagę do rozwoju zawodowego naszych kursantów, dlatego od wielu lat prowadzimy kurs business English, który daje duże możliwości w karierze zawodowej.

Rozwój osobisty, czyli kurs business English

Bez znajomości języka angielskiego zdecydowanie ograniczamy swój rozwój. Większość źródeł wiedzy zawiera anglojęzyczny internet. Dzięki rozumieniu języka mamy nieograniczony dostęp do zasobów sieci, książek elektronicznych, prac naukowych, a nawet gazet w ulubionej przez nas dziedzinie. Ponadto nauka języka jest idealnym ćwiczeniem dla umysłu, bardzo dobrze wpływa na pamięć i zdolność koncentracji. Uczy nas również cierpliwości. Nauka języków jest procesem i musi być systematyczna. Czasami brakuje nam motywacji, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest nauka w szkole językowej. Szczególnie kurs business English jest wymagający, łatwiej jest porozmawiać w luźnej atmosferze z obcokrajowcami niż w relacjach biznesowych. Dlatego właśnie kurs business English stał się obecnie wręcz koniecznością w międzynarodowych firmach, gdzie czasami musimy podejmować trudne decyzje i negocjować warunki współpracy.

Skontaktuj się z nami
Zapisz się
na kurs
Wykonaj test on-line